Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj X. Republikový sněm Starostů a nezávislých. Jaké jsou novinky pro Zlínský kraj?

X. Republikový sněm Starostů a nezávislých. Jaké jsou novinky pro Zlínský kraj?

17. 4. 2019

V sobotu (13.4.) proběhl X.Republikový volební sněm. Během této události proběhla nová volba Předsednictva STAN  a Celostátního výboru STAN.

Petr Gazdík (první zleva) jako nově zvolený místopředseda STAN, Eliška Olšáková (třetí zleva) jako členka CV STAN.

Petr Gazdík (první zleva) jako nově zvolený místopředseda STAN, Eliška Olšáková (třetí zleva) jako členka CV STAN.

Zlínský kraj bude v předsednictvu STAN zastupovat Mgr. Petr Gazdík v pozici místopředsedy. "Přiznám se, že jsem neuvažoval o postu místopředsedy. Nicméně po výzvě Vítka Rakušana musím říct, že ji pokorně přijímám a rád mu budu krýt záda", řekl během svého nominačního projevu. Po deseti letech tak skončil na postu předsedy Starostů a nezávislých, byť měl jeho mandát vypršet až v roce 2020. Koncem loňského roku se rozhodl odejít z pozice předsedy mimo jiné proto, že STAN nepovažuje za projekt jednoho muže. Kolem sebe prý vidí spoustu schopných lidí, kteří hnutí povedou dobře. Za největší úspěch považuje fakt, že se podařilo vybudovat odspodu hnutí, které se prosadilo na všech politických úrovních.

Jinak se chce Gazdík věnovat přípravě reformy vzdělávacího systému, na které je podle něj nutné se shodnout v příštích deseti letech. "Končím dříve také z toho důvodu, abychom měli čas připravit se na krajské volby. Hnutí STAN má potenciál to vyhrát, můžeme v krajských volbách překreslit politickou mapu,” uvedl Petr Gazdík s tím, že má ambici také za rok kandidovat v krajských volbách na Zlínsku, kde nyní působí jako neuvolněný krajský radní pro školství.

Zlínský kraj bude mít zastoupení také v Celostátním výboru STAN. Členkou Celostátního výboru za Zlínský kraj se stala Mgr. Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk.

 

 

Autor: Aleš Durďák