Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vzniklo OS Rožnovsko. povede jej Jindřich Motýl.

Vzniklo OS Rožnovsko. povede jej Jindřich Motýl.

15. 6. 2021

V Rožnově pod Radhoštěm, v altánku u Společenského domu v parku, bylo dne 1.6.2021 podepsáno memorandum o vzniku oblastního sdružení STAN na území ORP Rožnovsko. Memorandum podepsali zakladatelé Jindřich Motýl, Petr Jelínek, Jan Kučera a Aleš Měrka. 

 

Jindřich Motýl, MBA - předseda OS Rožnovsko

Jindřich Motýl, MBA - předseda OS Rožnovsko

"Chceme zvrátit demografický vývoj. Zastavit odcházení lidí z Rožnovska do velkých měst. Našim cílem je udržet mladé talentované lidi doma, kde mají své rodiče a prarodiče." říká Jindřich Motýl, který byl zvolen předsedou OS STAN Rožnovsko. Jindřich Motýl je filmovým producentem a členem finančního výboru v Rožnově pod Radhoštěm.

"Zatuhlý realitní trh je hlavním důvodem odlivu mladých lidí. Pokud u nás chceme dobře placená pracovní místa, musíme tady také udržet nové generace schopných lidí. Proto odstraňme bariéry rozvoje bytového fondu", doplňuje Petr Jelínek, zvolený místopředseda OS STAN Rožnovsko. Petr Jelínek je ředitelem sociálně terapeutických dílen Kamarád v Rožnově pod Radhoštěm.

K zakladatelům dále patří Jan Kučera, místostarosta Rožnova pod Radhoštěm. K cílům oblastního sdružení STAN na Rožnovsku dodává. "Konkrétně chceme mít do 5 let na Rožnovsku k dispozici 200 bytů pro mladé. K tomu odpovídající počet pečovatelských bytů jako přípravu na stárnutí populace, která dopadne i na Rožnovsko."

Základními nástroji pro dosažení tohoto cíle jsou změna bytové politiky obcí, využití vhodných nemovitostí obcí k bytové výstavbě, aktivní přístup k rozvoji soukromé výstavby a využití možností změn územního plánování a podpory kraje a státu. S účinnou podporou hnutí STAN bude OS STAN Rožnovsko iniciovat jednání se Zlínským krajem, příslušnými ministerstvy a sněmovnou. Bude usilovat o účinnou podporu na všech dostupných úrovních.

Lékařská péče je dalším klíčovým tématem. Stárnutí a odchody lékařů jsou hrozbou, se kterou se musí naše společnost vypořádat. Rožnovsko, tedy 9 obcí v území rozšířené působnosti, musí mít zajištěno přístup k výborné lékařské péči.

Jindřich Motýl upřesňuje: "Chceme aktivně oslovovat mladé lékařky a lékaře a přivézt je do našeho krásného koutu Valašska. Nabídnout vstřícné a moderní podmínky. Budeme pečlivě sledovat vývoj lékařské péče a prevetivně bránit situacím, kdy některé odbornosti začnou být nedostupné."

Úspěšně s touto problematikou pracují v Zubří. Zakladatel OS STAN Rožnovsko, místostarosta města Zubří Aleš Měrka, nastiňuje strategii postupu: "Pokud spojíme své síly za celé Rožnovsko a budeme se tomu tématu naplno věnovat, můžeme tuto tikající bombu zvládnout. A co víc, stát se vzorem v perfektní péči o nemocné a potřebné. Budeme iniciovat řešení nedostatku lékařů také na úrovni kraje."

Obce jsou jako lidský organismus. Potřebují cosi jako celostní medicínu. Tajemství "kvalitních míst pro život" je v tom, že ve své  složitosti fungují jednoduše a hladce. Toho lze docílit pouze důsledným plánováním a realizací s osobní odpovědností.

ZAKLADATELÉ OS STAN ROŽNOVSKO

 Jindřich Motýl

 

 

 

 

 

 

  

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleš Měrka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Kučera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petr Jelínek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Aleš Durďák