Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vzniklo Oblastní sdružení Uherské Hradiště. Primárně chce pomáhat spolkům.

Vzniklo Oblastní sdružení Uherské Hradiště. Primárně chce pomáhat spolkům.

20. 11. 2020

STARÉ MĚSTO - V pátek 20.11. došlo v prostorech Městského úřadu ve Starém Městě k podpisu memoranda o založení oblastního sdružení Uherské Hradiště. To bude působit na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště a bude celkem sdružovat 48 obcí. Členskou základnu tohoto oblastního sdružení aktuálně tvoří 25 členů a registrovaných příznivců hnutí STAN. Zakládajícími členy OS Uherské Hradiště jsou Mgr. Martin Zábranský, Bc. Aleš Durďák, Bc. Blanka Kupová a Věra Dobešová.

Zakládající členové OS Uherské Hradiště (zleva doprava): Aleš Durďák, Blanka Kupová, Věra Dobešová a Martin Zábranský

Zakládající členové OS Uherské Hradiště (zleva doprava): Aleš Durďák, Blanka Kupová, Věra Dobešová a Martin Zábranský

"Založení oblastního sdružení vnímám jako vyvrcholení naší snahy prezentovat hnutí STAN jako silnou regionální značku lidí, kteří jsou pracovití a jsou za nimi vidět výsledky. V rámci oblastního sdružení tak nyní budeme moci mnohem lépe a efektivněji spolupracovat na různých projektech a iniciativách. Rádi bychom se zaměřili na téma spolkové činnosti. Jedná se o oblast, které naši členové rozumí. Existuje řada spolků, které naši pomoc v době koronavirové zajisté uvítají. Například jim cheme pomoci s dotační politikou, se kterou máme bohaté zkušenosti", uvedl Martin Zábranský, místostarosta Starého Města.


Oblastní sdružení Uherské Hradiště nyní čeká ustavující zasedání. "Na prvním setkání proběhne volba předsedy a dvou místopředsedů. Rádi bychom také členům prezentovali plány činnosti o průběhu následujícího roku 2021. Za tímto účelem jsme již připravili koncepci, zahrnující řadu témat, které chceme se všemi členy dopodrobna probrat," doplnil Aleš Durďák, krajský tajemník STAN ve Zlínském kraji.

 

Autor: Aleš Durďák