Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj VYJÁDŘENÍ ZÁSTUPCŮ STAN ZLK K MOŽNÉMU ODVOLÁNÍ MINISTRA ŠKOLSTVÍ ROBERTA PLAGY

VYJÁDŘENÍ ZÁSTUPCŮ STAN ZLK K MOŽNÉMU ODVOLÁNÍ MINISTRA ŠKOLSTVÍ ROBERTA PLAGY

7. 4. 2021

Během posledních dní spekulovala média nad koncem současného ministra školství Roberta Plagy (ANO). Tyto spekulace ještě více destabilizovaly kroky současné vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Vyjádření k současné situaci poskytli také zástupci STAN ve Zlínském kraji.

Zástupci STAN ve Zlínském kraji - Petr Gazdík (vlevo), Pavel Simkovič (vpravo nahoře), Martin Zábranský (vpravo dole)

Zástupci STAN ve Zlínském kraji - Petr Gazdík (vlevo), Pavel Simkovič (vpravo nahoře), Martin Zábranský (vpravo dole)

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan pro server Novinky.cz řekl, že současná epidemiologická situace je vysvědčením premiéra Babiše (ANO). „Svá selhání svaluje na jiné. Zmínění ministři jsou obětními beránky neschopného premiéra. Skutečný viník situace zůstává,” uvedl. „Změna ministrů uprostřed procesu návratu žáků do škol může způsobit jen zmatky. Oba ministři, možná trochu pozdě, ukázali vlastní názor. To premiér neodpouští,” doplnil.

Podobně se vyjádřil i Petr Gazdík (STAN).  „Takovou pitomost v čase otevírání škol může udělat jen psychopat a chaot,” napsal na sociální síť.

K mediálním spekulacím se vyjádřil také Pavel Simkovič, zlínský zastupitel za STAN a zástupce ředitele gymnázia Zlín na Lesní čtvrti. "Spekulace o odvolání ministra Plagy jsou naprostým dovršením zmatků v českém školství v souvislosti s Covidem. Nejen, že jsme země, kde museli být žákyně a žáci doma ze všech nejdéle, ale jsme také zemí, kde se neustále vše mění. Pro žákyně a žáky není nic horšího, než neustálá nejistota, co bude. To se týká nejen maturantů a deváťáků, pro které je ta nejistota vůbec nejhorší, ale všech studentů. Nevědět, jak budou zakončovat studium či dělat přijímačky krátce před nimi je více než stresující. Už jen spekulativní výměna ministra vyvolává otázky, co bude jinak, proti tomu, co je již dáno. Tento chaos vyvolává stres ve všech. V žácích, v rodičích a v neposlední řadě i v ředitelích a učitelích. Ředitelky a ředitelé škol se stávají čím dál tím více rukojmími tohoto zmatku. Přijít s nápadem na výměnu ministra v období, které je završením školního roku, v období blížících se maturit a přijímaček, je pro mě nepochopitelné. Ale co se dá dělat, když máme premiéra, jakého máme. Premiéra, který si musí prosadit svou za každou cenu," uvedl.

Jako o chaosu v podání premiéra Andreje Babiše se vyjádřil také Martin Zábranský, místostarosta Starého Města a člen Krajského výboru STAN, který je původní profesí středoškolský pedagog. "Pan premiér Babiš jedná se svými ministry jako s kusem hadru. To už z jeho strany není jenom špatné řízení naší země, ale prohlubující se chaos a zmatek nad zmatek. Proč uvažuje o odvolání ministra školství Plagy jsem opravdu nepochopil. V době,  kdy připravuje koncepci návratu dětí do škol, musí být resort stabilizovaný.  Pracovat pod takovým premiérem musí být opravdu "čest", doplnil 

Autor: Aleš Durďák