Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vyjádření STAN ZLÍN k informacím v deníku Právo

Vyjádření STAN ZLÍN k informacím v deníku Právo

18. 3. 2019

Se znepokojením jsme si přečetli článek redaktora Aleše Fuksy „Divadelní park bude z části zastavěn“, který vyšel 14. března v deníku Právo. Autor zde uvádí, že město počítá se zastavěním nejméně dvou parcel a cituje v té souvislosti primátora města.

Zdroj fotky: FB STAN ZLÍN

Zdroj fotky: FB STAN ZLÍN

Za STAN konstatujeme, že v původním návrhu byla možnost zástavby celé plochy, ale z iniciativy našeho náměstka Bedřicha Landsfelda byla vypuštěna! Materiál rady města 1719 ze dne 10.9.2018 stejně jako zadání architektonické soutěže hovoří jasně - citujeme: kvalitní parkový veřejný prostor s významným podílem zeleně, doporučuje se ponechání současné vzrostlé zeleně v maximálním možném rozsahu. Jediné, co se týká potenciálních staveb je definováno v zadání soutěže takto: pojednání zadní fasády objektu č.p. 560, zvážit dostavbu v omezeném rozsahu k odhlučnění tř. T. Bati.

Bylo to právě hnutí STAN, které aktivně vystoupilo proti zástavbě v kauze, kdy před lety hrozilo, že soukromý investor parčík obestaví. Jasně deklarujeme, že náš postoj se nemění.

 

STAN ZLÍN

Autor: Aleš Durďák