Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vyjádření Martina Zábranského k odcházejícímu starostovi Josefovi Bazalovi

Vyjádření Martina Zábranského k odcházejícímu starostovi Josefovi Bazalovi

20. 1. 2021

Lidoveckého starostu Starého Města na Uherskohradišťsku Josefa Bazalu vystřídal ve funkci jeho spolustraník a dosavadní místostarosta Kamil Psotka. Bazala z funkce odešel po čtrnácti letech, protože na podzim uspěl v senátních volbách. Kombinovat práci starosty a senátora podle něj nelze. K této situaci se vyjádřil také Martin Zábranský, místostarosta Starého Města.

Mgr. Martin Zábranský, místostarosta ze Starého Města

Mgr. Martin Zábranský, místostarosta ze Starého Města

Vážení spoluobčané,
rád bych poděkoval panu Josefu Bazalovi za dlouholetou úspěšnou spolupráci ve vedení města. Všichni víte, že zastával funkci nejvyššího představitele místní samosprávy – starosty našeho města.
Do komunální politiky jsem vstoupil roku 2006, kdy jsem byl zvolen do Zastupitelstva města Starého Města. Josef Bazala tenkrát dokončoval volební období ve funkci místostarosty a následně byl – i mým hlasem – zvolen starostou města. I přesto, že jsem začínal jako opoziční zastupitel, vnitřně jsem cítil, že je to správná volba.
Naše spolupráce pokročila v roce 2010 na úroveň koaličních partnerů a členů rady města. Od roku 2014 jsem začal vykonávat funkci uvolněného místostarosty a naše pracovní cesty se přiblížily ještě víc.
Vážím si jeho přístupu k lidem – jak ke spoluobčanům, tak k zaměstnancům úřadu. Ne vždy jsme se na všech věcech shodli, ale pokaždé jsme hledali společné řešení, které bylo pro fungování a rozvoj města co nejlepší. Věcnost a snaha vyřešit vzniklý problém byly vždy na prvním místě, ne osobní prospěch nebo vidina lehkého zisku. V mnoha ohledech mě dodnes motivuje, je pro mne učitelem a mentorem a dovoluji si říci i přítelem.
Vedení města je práce velmi zodpovědná a nelehká. Proto vyslovuji Josefu Bazalovi poděkování za úspěšnou spolupráci nejen za svou osobu, ale i zaměstnance městského úřadu. Pracovitost, slušnost, odpovědnost a důvěra jsou základními pilíři úspěšného rozvoje našeho města.
Další spolupráci jsme si já i kolegové zastupitelé za STAN dovedli představit i po jeho úspěšné volbě do Senátu ČR, ve které dostal od STAN plnou podporu. Jeho aktivity se rozšiřují na řešení problematiky jeho senátorského obvodu a schvalování zákonů ČR.
Necítili jsme však potřebu jeho rezignace na post uvolněného starosty. Vždyť vítězný volební výsledek KDU - ČSL ve Starém Městě v roce 2018 byl dán i jeho dlouholetými dobrými pracovními výsledky, které mu zajistily podporu občanů a vedly k opětovné obhajobě postu starosty.
Starostové a nezávislí ve Starém Městě vždy jednali férově a transparentně, proto nechceme a nebudeme zasahovat do vnitrostranických rozhodnutí koaličního partnera, do jejich práva na personální změnu ve funkcích ve vedení města, ke které se rozhodli.
Ctíme koaliční smlouvu, ke které jsme se na začátku volebního období zavázali, a uděláme všechno pro to, aby se naše město i nadále rozvíjelo, modernizovalo a fungovalo ku spokojenosti jeho obyvatel. Jožko, přeji ti vše dobré, pevné zdraví a správná senátorská rozhodnutí.


Mgr. Martin Zábranský, místostarosta

Autor: Aleš Durďák