Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vyhlídková věž kostela sv. Ducha ve Starém Městě už má vlastní turistickou známku

Vyhlídková věž kostela sv. Ducha ve Starém Městě už má vlastní turistickou známku

3. 10. 2019

 Vyhlídková věž kostela sv. Ducha ve Starém Městě má konečně vlastní turistickou známku. Jedná se o vděčnou turistickou i sběratelskou záležitost. Kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketa s pořadovým číslem 2 580 je žádaným suvenýrem a zároveň potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Známka je k prodeji v informačním centru.

 

Místostarosta Starého Města Martin Zábranský (STAN), Foto: Aleš Korvas

Místostarosta Starého Města Martin Zábranský (STAN), Foto: Aleš Korvas

„Zájem turistů a hlavně sběratelů je obrovský, první várka dvou set kusů je skoro pryč. Íčko už připravuje doobjednávku,“ prozradil Martin Zábranský, místostarosta Starého Města za STAN. Známku podle něj kupují hlavně sběratelé dřevěných plaket

Informační centrum na náměstí Velké Moravy nabízí i turistickou samolepku k nalepení do deníku, na pohlednici nebo do katalogu osobní sbírky. „Součástí turistické známky je QR kód, jehož naskenováním do chytrého telefonu spustíte vyprávěný příběh o kostele sv. Ducha a jeho věžích. Dozvíte se o jeho historii, kdo jej projektoval a jaké symboly obsahuje,“ doplnil Zábranský.

Oba suvenýry jsou k zakoupení na Informačním centru v Jezuitském sklepě na náměstí Velké Moravy, známka za 35 a samolepka za 12 korun.

 

Autor: Aleš Durďák