Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vsetín chystá rekonstrukci fotbalového stadionu na Ohradě

Vsetín chystá rekonstrukci fotbalového stadionu na Ohradě

15. 2. 2020

Město Vsetín připravuje rekonstrukci fotbalového stadionu na Ohradě, který město v minulosti koupilo v nevyhovujícím stavu za 10 milionů. Sloužit bude fotbalu, atletice i hasičskému sportu, do konce letošního roku je v plánu zpracovat projektovou dokumentaci k rekonstrukci

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína za STAN

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína za STAN

Samotné stavební práce by mohly začít v roce 2021. Počítá se s celkovou rekonstrukcí stadionu. Mělo by dojít k obnově travnatého fotbalového hřiště včetně systému zavlažování, výstavbě čtyřsetmetrového atletického oválu a sektorů pro skok do dálky, vrh koulí a skok do výšky. Přibýt by měla i tréninková plocha pro hasičský sport. Radnice rovněž počítá s odstraněním poškozených betonových ochozů. Loni se uskutečnil geotechnický průzkum celého území stadionu a vznikla studie jeho nového vzhledu. „Vzhledem k předpokládané finanční náročnosti přestavby bude samozřejmě naší snahou zajistit spolufinancování z dotačních zdrojů státu či Evropské unie,“ řekl místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

Prioritně se bude město snažit uvést do provozu samotná sportoviště. Tribuna se zázemím přijde na řadu později. Do té doby budou mít sportovci šatny v tribuně patřící TJ MEZ Vsetín. Pro budoucí rozvoj sportu byl tento pozemek strategickým z hlediska snahy radnice zachovat v této části města infrastrukturu určenou právě sportovcům. Vedení města tak reaguje na dlouholetou absenci absenci sportoviště určeného pro atletiku. A právě těmto sportovním odvětvím, tedy atletice a fotbalu by měla připravovaná rekonstrukce přinést nové prostory pro jejich činnost. 

 

Autor: Aleš Durďák