Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vsetín: Bazén v městských lázních prochází tlakovou zkouškou

Vsetín: Bazén v městských lázních prochází tlakovou zkouškou

18. 5. 2020

Rozsáhlá rekonstrukce městských lázní se dostala do své poloviny. V těchto dnech je bazénová vana napuštěna vodou a podstupuje tlakovou zkoušku. Pokud při ní a také při následných pracích nedojde k problémům, měla by být rekonstrukce ukončena v závěru letních prázdnin tak, aby si první návštěvníci mohli užívat vodních radovánek v opravených lázní se startem nového školního roku.

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína za STAN

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína za STAN

„Na začátku letošního roku jsme zahájili další rekonstrukci, která patří svým rozsahem k historicky vůbec největším. Předběžná cena díla je totiž 47 milionů korun bez DPH,“ přiblížil starosta Jiří Růžička s tím, že hlavní 25metrový plavecký bazén bude během rekonstrukce nově obložen a vydlážděno bude i jeho okolí. Tubus 98metrového tobogánu bude nahrazen novým stejného tvaru a zásadních úprav se dočká i nástupní věž do tobogánu. V rámci řešení bezbariérovosti budou zrušena brodítka mezi sprchami a bazénem a zvenku mezi terasou a travnatou plochou dojde k instalaci hydraulické plošiny pro invalidy. Nové budou i sprchy, WC kabiny, sušárny, ale například i veškeré šatní skříňky, které dostanou čipové zámky, a převlékací kabiny. Výměnu hydroizolace a podlahy pak podstoupí finská sauna. „K zásadním úpravám dojde i v místech, kam se návštěvník nedostane. Rekonstrukce se dotkne vzduchotechniky, rozvodů elektřiny, bazénové technologie a kogenerační jednotky pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, jejímž palivem bude zemní plyn,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka (STAN), který je zároveň jednatelem Vsetínské sportovní, jež lázně provozuje. 

Lázně byly otevřeny v roce 1961 a za dobu existence prošly řadou úprav a modernizací. Mezi ty největší patřila rekonstrukce prosklené stěny směrem k Sokolovně, modernizace úpravny vody a vodoléčby, snížení hloubky plaveckého bazénu a odstranění skokanské věže, stavba tobogánu, úpravy šaten a rekonstrukce přiléhajících prostor restaurace včetně prosklené stěny k bazénu a naposledy realizace přístavby s dětským bazénem a dalšími vodními prvky. 

Autor: Aleš Durďák