Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vesnicí roku 2018 se stalo Dolní Němčí ze Zlínského kraje

Vesnicí roku 2018 se stalo Dolní Němčí ze Zlínského kraje

17. 9. 2018

Obec Dolní Němčí zažívá jeden z nejvýznamnějších okamžiků.  Stala se totiž vítězem letošního ročníku Vesnice roku.
 

Vesnicí roku 2018 se stalo Dolní Němčí ze Zlínského kraje

Vesnicí roku 2018 se stalo Dolní Němčí ze Zlínského kraje

U soutěžících obcí komise hodnotila například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň.

„Je to v první řadě ocenění dlouhodobé mnohaleté práce všech spolků a občanů, kteří mají zájem podílet se v naší obci na společenském životě, na různých akcích, na budování obce a chovají se k sobě jaksi lidsky. Věřím, že vítězství opět pozvedne sebevědomí lidí, kteří budou ještě více hrdí na to, že jsou Dolněmčané,“ prohlásil František Hajdůch, starosta Dolního Němčí.

Hodnotící komise vybírala z 13 finalistů, šlo o vítěze krajských kol. U soutěžících obcí komise hodnotila například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň. Letošního 24. ročníku klání se zúčastnilo 228 obcí, což bylo o 15 více než loni.

Vítězstvím se Dolní Němčí probojovalo do evropského kola soutěže, získá milionovou finanční odměnu a také zapůjčení nového vozidla Škoda Octavia na dva roky. „Peníze investujeme do dalšího rozvoje a podpory spolkového života v obci,“ prozradil Hajdůch.

Nejvíc soutěžících s počtem pětadvacet bylo z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Naopak nejméně obcí, a to jedenáct, se do soutěže přihlásilo v Olomouckém kraji. 

 

Autor: Ales Durdak 2