Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Vedení Zlínského kraje odmítlo diskuzi nad námi navrženým bodem

Vedení Zlínského kraje odmítlo diskuzi nad námi navrženým bodem

15. 4. 2022

ZLÍN - Na návrh opozičních zastupitelských klubů STAN a KDU-ČSL bylo ve čtvrtek (14.4.) svoláno 10.zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje. Původní návrh jednání obsahoval dva programové body v následujícím znění:

Zastupitelstvo Zlínského kraje (14.4.)

Zastupitelstvo Zlínského kraje (14.4.)

1) Návrh rozpočtu na poskytnutí dotací pro rok 2022 dle Podmínek dotačního “Programu na podporu poskytování sociálních služeb financovaného z kapitoly 313 - MPSV státního rozpočtu” pro rok 2022

2) Projednání smlouvy o zhotovení projektové dokumentace, zajištění inženýrské činnosti a souvisejících služeb pro Krajskou nemocnici T.Bati, a.s. - Krajská nemocnice T.Bati, a.s. - “Centrální objekt - zhotovitel projektové dokumentace”. Smysl zařazení tohoto bodu vycházel z nesouhlasu nad parametry smlouvy o zhotovení projektové dokumentace na centrální objekt v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Částka za realizaci je podle obou opozičních klubů vysoká a smlouva nestandardní. 

“Protože nemáme zástupce v dozorčí radě Krajské nemocnice Tomáše Bati a nemůžeme si informace předávat na platformě dozorčí rady, tak se nemáme kde jinde bavit o tomto tématu než zde na krajském zastupitelstvu. Je v zájmu Zlínského kraje, aby na toto téma proběhla faktická debata o veřejné zakázce za 100 a více milionů korun. Proto je důležité se o tom bavit dnes a proto navrhujeme zařadit tento bod do programu dnešního jednání,” uvedl v úvodu krajský zastupitel za STAN Milan Plesar.

Současné vedení Zlínského kraje však výtky odmítá. Smlouva s projektantem má být podle něj sepsaná v řádech několika dnů. Nakonec zastupitelé zařazení tohoto bodu neschválili a nepřijali žádné usnesení.

Hejtman Holiš za ANO závěrem dodal, že podle něj Zastupitelstvo také nemá přebírat kompetence valné hromady nemocnice, což je Rada Zlínského kraje. Opoziční zastupitelé dle něj mohou činnost kontrolovat v dozorčích radách nemocnic. Jenže právě z dozorčí rady Zlínského kraje byl dne 31.1.2022 odvolán krajský zastupitel za STAN Milan Plesar. Zástupci hnutí STAN tak stále nemají v dozorčí radě svého zástupce.

 

Autor: Aleš Durďák