Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ve Zlínském kraji vznikl krajský mSTAN

Ve Zlínském kraji vznikl krajský mSTAN

20. 6. 2020

Několikaměsíční snaha a založení spolku mStan Zlínském kraji je úspěšně u konce. V pátek (19.6.) tak úsěšně vznikla další krajská organizace Mladých starostů a nezávislých ve Zlínském kraji.  Spolek usiluje o kultivaci politického prostředí a zasazuje se o zapojování mladých do veřejného života v rámci hnutí Starostové a nezávislí.

Ve Zlínském kraji vznikl krajský mSTAN

Ve Zlínském kraji vznikl krajský mSTAN

Motivaci aktivně se zapojit do veřejného života potvrzuje také Vojtěch Vaník, čerstvě zvolený předseda krajské organizace mSTAN, který je studentem prvního ročníku na Fakultě multimediálních komunikací UTB. “Představuji si, že budeme aktivním spolkem, který bude svou činností atraktivní pro mé vrstevníky.  Společně s dalšími členy bychom rádi pomáhali hnutí STAN ve Zlínském kraji.  V roli dobrovolníků se nyní chystáme podpořit kampaň pro krajské a senátní volby. Dále plánujeme besedy se zajímavými hosty pro širokou veřejnost,” doplňuje Vojtěch Vaník.

Místopředsedou se stal Tomáš Melichařík, student prvního ročníku na Fakultě humanitních studií.  “Ve Zlínském kraji se aktivně zajímám o život mládeže a prevenci patologických jevů u mladistvých v našem regionu. Tuto problematiku považuji za velmi důležitou a vnímám, že by si tato témata zasloužila větší zájem široké veřejnosti. Rád bych tyto témata prosazoval také pod hlavičkou mSTANU. Například formou besed,” řekl po krátce po svém zvolení.

Spolek mSTAN na Facebooku: mSTAN ze Zlínského kraje

 

Autor: Aleš Durďák