Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ve Valašských Kloboukách myslí na své seniory. Ode dneška bude znovu jezdit Seniortaxi

Ve Valašských Kloboukách myslí na své seniory. Ode dneška bude znovu jezdit Seniortaxi

25. 5. 2020

Senioři z Valašských Klobouk a místních částí budou moci od pondělí 25. května znovu využívat služeb Seniortaxi. Pasažéři i řidič budou muset mít po dobu jízdy nasazenou roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Ve vozidle také budek dispozici dezinfekční prostředek, kterým si budou senioři při nástupu ošetřovat ruce. Cestovat může vždy jednotlivec, případně se svým doprovodem.

 

Mgr. Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

Mgr. Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

„Z ohlasů od našich starších spoluobčanů vnímáme, že službu Seniortaxi během koronavirem vynucené výluky postrádají a netrpělivě očekávají její obnovení. Vždyť v běžném provozu si přepravu měsíčně objednalo v průměru 150 občanů, což je skutečně vysoké číslo. Díky poslední vlně uvolňování opatření je konečně možné speciální taxislužbu znovu otevřít a začít seniorům opět pomáhat v jejich dopravě k lékařům, na úřady a za dalším vyřizováním,“ uvedla Eliška Olšáková (STAN), starostka města Valašské Klobouky.

Autor: Aleš Durďák