Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Ve Slavičíně spouští testy na covid-19 v místní Sokolovně

Ve Slavičíně spouští testy na covid-19 v místní Sokolovně

9. 2. 2021

Slavičínská Sokolovna už byla svědkem mnohého. Obvykle se tam konají plesy, koncerty či nejrůznější společenské akce. A teď, v dobách pandemie, tam bude svého druhu také „společenská akce“, a to testování na covid-19.  Již tento čtvrtek 11. 2. se začíná s prvními testy, které budou antigenní, pouze pro bezpříznakové občany. Je potřeba přijít v době od 13 do 15 hodin.

 

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Testování ve Slavičíně je možné díky spolupráci se společností Ifcor a s místní Charitou, která odvádí kus práce po celou dobu pandemie. „Pracovnice Charity rozvážejí obědy osobám v karanténě, stejně tak pro ně zajišťují i nákupy, což je pro nás obrovská pomoc. Klobouk dolů před nimi,“ pochválil je starosta města Tomáš Chmela a doplnil, že díky vstřícnosti vedení Charity a flexibilitě bylo možné myšlenku o testování ve Slavičíně uskutečnit.

Každý čtvrtek je tedy vyhrazen pro antigenní testy. Zato PCR testy, které zjišťují, přítomnost nukleové kyseliny viru, bude možné na Sokolovně absolvovat každé úterý od 13 do 15 hodin. „S žádankou od lékaře budou zdarma pro pojištěnce všech pojišťoven a pro samoplátce vyjdou na 1 350 korun,“ sdělila ředitelka Charity Slavičín Milena Tománková.

PCR testy se budou provádět od 16. 2. 2021, jsou určeny pro osoby starší 18 let a platbu je potřeba uskutečnit v hotovosti v přesné částce. Objednávat se na PCR testy bude možné přes rezervační systém IFCORU. 

 

Autor: Aleš Durďák