Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Valašské Klobouky podpoří poskytovatele sociálních služeb

Valašské Klobouky podpoří poskytovatele sociálních služeb

23. 2. 2022

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Domovy pro seniory, nízkoprahová zařízení pro mládež,pečovatelské služby, terénní odlehčovací služby, azylové domy, denní stacionáře a dalšíposkytovatelé sociálních služeb mají možnost získat od města Valašské Klobouky dotaci nasvou činnost. Podmínkou je působení na území města, nebo poskytování služby zdejším obyvatelům. Žádosti o finanční podporu budou přijímány od 3. do 17. března.

 

Eliška Olšáková - poslankyně a starostka města Valašské Klobouky

Eliška Olšáková - poslankyně a starostka města Valašské Klobouky

„Na podporu sociálních služeb jsme v městském rozpočtu pro letošní rok navýšili objem finančních prostředků, takže jsme připraveni poskytnout dotace v souhrnné výši 700 tisíc korun. To je o 100 tisíc korun více než v roce předešlém. Finance slouží poskytovatelům sociálních služeb na úhradu provozních nákladů, které jim vznikají při péči o naše obyvatele,“ uvedla starostka města Eliška Olšáková. „Všem organizacím sociálních služeb děkujeme za jejich činnost, která je v mnoha ohledech náročná a nelehká, ale také mimořádně významná a potřebná,“ dodala.

O dotaci může žádat subjekt zapsaný v registru poskytovatelů sociálních služeb. Jeho služby by přitom měly být poskytovány na území města Valašské Klobouky, případně by jich měli i mimo toto území využívat kloboučtí obyvatelé.


 

Autor: Aleš Durďák