Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Trenéři učí děti ve školách lásce ke sportu

Trenéři učí děti ve školách lásce ke sportu

10. 2. 2022

Projekt Sportovní školství aneb Trenéři do škol má za sebou prvních pět měsíců realizace. Díky němu pravidelně docházejí do hodin tělesné výchovy na vsetínských školách kvalifikovaní trenéři z místních sportovních klubů s cílem zvýšit fyzickou připravenost dětí a rozvinout u nich lásku ke sportu. Vzhledem k tomu, že jsou děti z této novinky nadšené a chválí si ji i ředitelé škol a pedagogové, bude projekt pokračovat. Jeho financování si vzala na svá bedra  radnice ve Vsetíně.

Ing. Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Ing. Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Sportujících dětí v posledních letech ubývá, tvrdě se na jejich kondici projevila i koronavirová pandemie. Stále více jich dává přednost vysedávání u televize či počítače. Vzhledem k negativním důsledkům této situace, kterou pociťují i místní sportovní oddíly, rozhodla se radnice právě ve spolupráci s kluby působícími v našem městě připravit projekt, jenž by vedl děti k intenzivnějším sportovním a pohybovým aktivitám. 

Projekt je prozatím realizován ve třídách prvního stupně základních škol, ale do budoucna není vyloučeno ani jeho rozšíření mezi starší děti. „Sportovní kluby poskytly kvalifikované trenéry, kteří docházejí do hodin tělesné výchovy a zatraktivňují výuku tohoto předmětu. Děti tak získávají lásku ke sportu a tato činnost je pak může přivést i k pravidelnému sportování,“ uvedl místostarosta Vsetína pro školství Tomáš Pifka s tím, že mezi trenéry jsou i sportovci s reprezentačními či ligovými zkušenostmi, jako například olympionik ve sjezdovém lyžování Martin Vráblík či prvoligový fotbalista Lukáš Fujerik.

V minulých dnech se na radnici konala schůzka zainteresovaných do tohoto projektu, aby zhodnotili jeho fungování v první polovině školního roku. „Všichni, včetně trenérů a zástupců vedení sportovních klubů, jsme se shodli, že tato aktivita je přínosná a chceme v ní pokračovat,“ uzavřel starosta Růžička s tím, že náklady na práci trenérů jsou v rozpočtu města pokryty do konce školního roku. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že projekt bude pokračovat.

 

Autor: Aleš Durďák