Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tiskové zprávy Voliči v obci Komňa na Uherskohradišťsku si zvolili nové zastupitelstvo

Voliči v obci Komňa na Uherskohradišťsku si zvolili nové zastupitelstvo

13. 12. 2021

Voliči v obci Komňa na Uherskohradišťsku si v sobotu (11.12.) zvolili nové zastupitelstvo.  V obci zhruba s 560 obyvateli vybírali voliči ze šesti kandidátek. Důvodem nových voleb bylo to, že se rozpadlo zastupitelstvo zvolené v řádných komunálních volbách na podzim 2018.

Vít Mlčůch, kandidát na starostu obce Komňa za STAN

Vít Mlčůch, kandidát na starostu obce Komňa za STAN

Kandidátka STAN obdržela 24,84 procenta hlasů, což také znamená zisk dvou mandátů. Dvě křesla v zastupitelstvu získali i Občané pro Komňu, svůj hlas jim dalo 18,52 procenta voličů. Znovu se za ně dostala do zastupitelstva též dosavadní starostka Jana Křižková, která je členkou Soukromníků. Na jeden mandát v zastupitelstvu dosáhli Komňané – nezávislí kandidáti se 17,23 procenta hlasů. "Vážení spoluobčané, voliči, velmi Vám děkujeme za Vaši aktivní účast u víkendových voleb. Více než tříčtvrtinová účast svědčí o Vašem zájmu o další směřování obce, což je pro budoucnost velmi dobrá zpráva. Děkujeme Vám, že se můžeme opřít o Vaši důvěru a nyní napřeme veškeré síly k plnění slibů, které jsme Vám před volbami dali. Jsme přesvědčeni, že naši noví zastupitelé budou pracovat ve prospěch obce tak, jak očekáváte. Potřebují k tomu ovšem také Vaši pomoc, trpělivost a podporu. Myslíme si a věříme, že naše plány mohou sahat dál než k volbám v příštím roce. Společně posuneme Komňu k větší pospolitosti a spokojenému životu," uvedl za STAN Vít Mlčůch, kandidát na starostu obce Komňa.
 

 

Autor: Aleš Durďák