Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tiskové zprávy STAN ve Vsetíně se o prázdninách zaměřil na údržbu školských zařízení

STAN ve Vsetíně se o prázdninách zaměřil na údržbu školských zařízení

12. 7. 2021

Během letních prázdnin se školská zařízení, jejichž zřizovatelem je město Vsetín, připravují na každoroční běžnou údržbu, do níž patří například malování či výměna podlahových krytin. Čekají je ale i výrazně náročnější akce.

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Základní škola Ohrada má na léto připravenu realizaci další etapy rekonstrukce venkovních sportovišĢ. Letos přijde na řadu menší z asfaltových hřišĢ, které nahradí oplocená sportovní plocha z tartanu, na níž budou nalajnována dvě hřiště na badminton a jedno pro volejbal. To vše za 2,3 milionu korun.

Základní škola na Trávníkách plánuje hned několik akcí. Proběhne další etapa rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení, tentokrát v pavilonech jídelny a tělocvičny i spojovacího krčku mezi nimi za celkem 4,5 milionu korun. Po dokončení prací bude hlavní komplex školy, co se týká rozvodů elektřiny, hotov. Za 300 tisíc korun budou opraveny rozvody vody a kanalizace v učebnovém pavilonu – dojde k výměně tří stoupaček a na ně napojených umývadel a obkladů kolem nich. Celkem 250 tisíc korun si vyžádá oprava střechy tělocvičny a nátěr střechy spojovacího krčku.

Na základní škole v Luhu budou pokračovat v rekonstrukci elektroinstalace a montáži nového osvětlení. Letos přijdou na řadu spojovací chodby mezi pavilony, které se dočkají i výměny kazetových podhledů. Tato akce přijde na 800 tisíc korun. Sychrovská základní škola má na prázdniny připravenu opravu hygienického zařízení v nejvyšším podlaží pavilonu II. stupně za 1,7 milionu korun.

Základní škola Rokytnice fi nišuje s více než dvacetimilionovým projektem Polytechnika, o kterém se více dočtete na str. 2. Kromě toho v ní dojde k rekonstrukci hygienických zařízení v pavilonu I. stupně za celkem 2,1 milionu korun. V plánu je také rekonstrukce nákladního výtahu v pavilonu kuchyně a jídelny za 700 tisíc korun. Alcedo již zahájilo rekonstrukci hygienického zázemí v severní části budovy, do níž se vchází vedlejším vchodem a sídlí zde rodinné a mateřské centrum a najdete tam i tělocvičny. Tyto práce si vyžádají 3,3 milionu korun. Výměna podlahy za téměř půl milionu korun čeká jednu z tělocvičen, kterou využívají pohybové kroužky. Mateřská škola Ohrada se během prázdnin dočká nové příjezdové komunikace a zpevněné plochy ve svém areálu. Jejich výstavba si vyžádá 1,3 milionu korun.

Mateřinka v Luhu připravuje poslední etapu rekonstrukce elektroinstalace včetně osvětlení. Práce v suterénu přijdou na 320 tisíc korun. Nátěr střechy, svodů, okenních parapetů, výměnu krytů na radiátorech, obnovu mobiliáře na školní zahradě, to celkem za téměř 400 tisíc korun, plánují na léto v mateřské škole na Trávníkách. Celkem 250 tisíc korun si vyžádá výměna krytů radiátorů a stavba nového plůtku v areálu zahrady mateřské školy na Jasence. Mateřská škola Rokytnice zrealizuje stotisícovou opravu oplocení v horní části areálu.

V sychrovské mateřince dojde k výměně krytů radiátorů za téměř půl milionu korun a opravě a očistě fasády. Na tyto práce zde mají připraveno 150 tisíc korun.

Mateřskou školu Na Kopečku čeká oprava dětského hřiště za téměř 300 tisíc korun. Vznikne zde nová zpevněná plocha z pružného gumového granulátu, přibydou herní prvky a umělý kopeček se skluzavkou a tunelem.  „Prací je na letní prázdniny naplánováno opravdu velké množství. Věřím, že se vše podaří uskutečnit, a děti v září přivítají jejich školy náležitě vylepšené,“ uzavřel místostarosta pro školství Tomáš Pifka. 

 

Autor: Aleš Durďák