Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Tiskové zprávy STAN ve Slavičíně láká novým Horním náměstím: najdete tam zeleň, vodu i stylové posezení

STAN ve Slavičíně láká novým Horním náměstím: najdete tam zeleň, vodu i stylové posezení

18. 6. 2021

Betonová rozpálená plocha, která ničím nelákala k trávení času, tak dlouhá léta vypadalo Horní náměstí ve Slavičíně. Ovšem i tento prostor se v nedávné době dočkal oživení. Nejprve přibyl dřevěný kiosek, kde bude sídlit nové Bistro Bouda. 

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

U dřevěné moderní stavby přibyly travní koberce, na nichž budou odpočívat hosté s kávou či zmrzlinou v ruce. Fontánu, která byla dlouhá léta jedinou vodní dominantou Horního náměstí, doplnilo ještě pítko s novým Pramenem slavičínských letců, který se bude slavnostně žehnat tuto sobotu 19. června při Leteckém dni. „Počátkem července sem přidáme také vodní mlžítko, které milují hlavně děti,“ řekl starosta Slavičína Tomáš Chmela s tím, že v plánu je umístit na náměstí i nabíječku na stále populárnější elektrokola. 

Letecký den dále nabídne bohatý program. Na náměstí bude od 10 hodin umístěna maketa letadla Spitfire v reálné velikosti. Ve 14 hodin se pak začíná uctěním památky plk. Josefa Stehlíka, od jehož úmrtí si Slavičín připomíná 30 let. Během celého odpoledne nad městem přeletí gripeny i vrtulová letadla, k poslechu i pochodu zahraje Vojenská hudba. Pramen slavičínských letců, který vytryskne v novém pítku na náměstí, pokřtí slavičínský kněz Marian Dej. Po celý den bude také otevřeno městské muzeum. Leteckého dne se zúčastní také první česká generálka Lenka Šmerdová a generál Hudeček, oba jsou totiž narození ve Slavičíně. 

 

Autor: Aleš Durďák

Soubory ke stažení