Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Starostové jdou do krajských voleb. Mají svoji padesátku statečných.

Starostové jdou do krajských voleb. Mají svoji padesátku statečných.

19. 6. 2024

Několik desítek delegátů z řad starostů a osobností starostovského hnutí ve Zlínském kraji v úterý ve Zlíně definitivně rozhodlo o podobě kandidátní listiny do podzimních krajských voleb.

Na krajském sněmu STAROSTŮ pro Zlínský kraj nechyběli 1. místopředseda STAROSTŮ Lukáš Vlček, místopředsedkyně Michaela Šebelová a místopředseda Pavel Čížek.  Zde společně s krajským lídrem Tomášem Chmelou.

Na krajském sněmu STAROSTŮ pro Zlínský kraj nechyběli 1. místopředseda STAROSTŮ Lukáš Vlček, místopředsedkyně Michaela Šebelová a místopředseda Pavel Čížek. Zde společně s krajským lídrem Tomášem Chmelou.

„Vysíláme skvěle sestavenou kandidátku STAROSTŮ pro Zlínský kraj s podporou koaličních partnerů TOP 09 a ZVUK 12. Naše hnutí i vás, naše voliče, budou v krajských volbách reprezentovat známé a pracovité osobnosti, které mají zkušenosti i reálné výsledky ze svého působení v obcích, městech či jiných institucích. Především jsme kandidátku postavili na starostkách a starostech, protože především oni vědí, co je v jednotlivých oblastech Zlínského kraje potřeba realizovat či napravit,“ sdělil Tomáš Chmela, lídr kandidátky a předseda krajského hnutí Starostů a především starosta Slavičína.

Za starostou Chmelou stojí spousta skvělých projektů a ne nadarmo je Slavičín držitelem ocenění „Zelená obec roku 2023“. Na druhé pozici je někdejší starostka Valašských Klobouk a současná poslankyně Starostů Eliška Olšáková, která hájí zájmy samospráv i na nejvyšších úrovních. Třetí pozici na kandidátce obsadil Ivo Mitáček, krajský zastupitel za Starosty s bohatými zkušenostmi v oblasti bezpečnosti a komunikace. Vedoucí zástupci koaličních partnerů jsou Miroslav Zemánek, předseda TOP 09 Zlínského kraje a Jiří Kašík, předseda ZVUK 12 a radní Kroměříže.

Krajský sněm STAROSTŮ pro Zlínský kraj.

„Kandidátka je koncipována tak, aby se na ní střídali muži a ženy, a to téměř v polovičním poměru.Zároveň se na kandidátce objevují komunální osobnosti se zkušenostmi s rozvojem regionu. „Kromě starostek a starostů kandidují i radní, zastupitelé obcí i kraje. Každý z nich má i svou konkrétní odbornost, díky níž představujeme tým skutečných profesionálů,“ uzavírá svůj komentář Tomáš Chmela.

Autor: Marek Smetana