Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Starosta Tomáš Chmela (STAN): Zasadili jsme strom, aby se měli Holubovi kam vracet

Starosta Tomáš Chmela (STAN): Zasadili jsme strom, aby se měli Holubovi kam vracet

3. 6. 2024

Nejen na konci duhy je poklad. Ale také v některých lidech. To nám dosvědčila vzácná návštěva paní Evy Holubové, jejího syna Adama, dcery Karolíny, pana Ladislava Mika a dalších milých hostů.

Eva Holubová se synem Adamem Holubem a starostou Slavičína Tomášem Chmelou společně nasadili strom u příležitosti 20. let vstupu ČR do EU.

Eva Holubová se synem Adamem Holubem a starostou Slavičína Tomášem Chmelou společně nasadili strom u příležitosti 20. let vstupu ČR do EU.

Ve čtvrtek odpoledne nejprve navštívili Kosenka ve Valašských Klobouckách a pak už jsem měl tu čest delegaci s potěšením převzít ve Slavičíně. Nejprve nás uvítala paní ředitelka Božena Filáková v Nadace Jana Pivečky. Dále nás ani déšť neodradil od návštěvy Nízkoprahového zařízení "KamPAk?".

Velmi důležitá zastávka nastala pod Zámkem Wichterle, kde jsme na parkovišti se vsakovacím povrchem, s duhou v pozadí, zasadili u příležitosti 20 let výročí vstupu ČR do EU strom platan.

V závěru dne jsme mohli společně s vámi z řad veřejnosti diskutovat s Adamem Holubem jako kandidátem do Evropského parlamentu, Ladislavem Mikem, bývalým ministrem ŽP a herečkou Evou Holubovou o tématech regionálního rozvoje a životního prostředí.

Celou diskusi shrnula nádherně paní Eva slovy Antoine de Saint-Exupéryho: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ 


 

Autor: Marek Smetana