Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN ve Valašských Kloboukách láká návštěvníky na nově zrekonstruované infocentrum

STAN ve Valašských Kloboukách láká návštěvníky na nově zrekonstruované infocentrum

11. 5. 2021

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Turistické informační centrum Valašské Klobouky včera přivítalo své návštěvníky v novém. Období uzavřeného provozu z důvodu pandemie přijalo jako velkou výzvu a pustilo se do rozvoje svých služeb a také do kompletní rekonstrukce interiéru. Díky rozvolnění opatření se nyní mohou turisté i místní a přespolní obyvatelé na infocentrum znovu obracet se svými dotazy, přáními a požadavky. Aktuální provozní doba je od pondělí do pátku od 7 do 16 hodin. Pro kompletní informační servis o turistických atraktivitách, akcích, událostech a dalších zajímavostech doporučujeme sledovat na Facebooku nový profil Infocentrum Valašské Klobouky a na Instagramu Klobucké íčko. Postupně se představí také nové webové stránky. 

 

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

„Turistické informační centrum tvoří významnou součást komunikace města, která je věnována našim návštěvníkům, turistům či výletníkům a samozřejmě také zdejším obyvatelům a veřejnosti ze širokého okolí. Protože spoluutváří obraz našeho města, rozhodli jsme se jej na přelomu roku nově začlenit z příspěvkové organizace přímo pod městský úřad. Během období, kdy provoz infocentra omezila protiepidemická opatření, jsme se pustili do rekonstrukce prostor, nastavení komunikačních kanálů, přípravy nových produktů cestovního ruchu a dalšího rozvoje,“ popsala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Přeji návštěvníkům, ať se jim v přívětivém prostředí nového informačního centra líbí a ať jsou s jeho servisem spokojení,“ dodala.

Pro nadcházející sezónu vzniká atraktivní prezentace turistických zajímavostí v podobě instagramové stezky. Návštěvníky provede fotogenickými místy Valašských Klobouk, kde by si měli během výletu určitě pořídit fotku na památku. A za drobnými dárky mohou výletníci zavítat přímo do infocentra, které se proměnilo v moderní obchůdek se suvenýry. Lidé tu najdou speciální sekci s produkty ve vizuálním stylu města i s regionálními výrobky a jinými upomínkovými předměty. 

Další oblastí služeb pro veřejnost je vyřizování dopravních karet Zetka pro cestování po Zlínském kraji a také prodej vstupenek na kulturní akce. Než se ale divadla, kina a koncertní sály opět vrátí k běžnému provozu, začne se nejprve vracením vstupného z odvolaných akcí. V průběhu období protiepidemických restrikcí došlo v KD Klobučan ke zrušení divadelních představení Vztahy na úrovni a Zamilovaný sukničkář. Lidé mohou v infocentru odevzdat zakoupené vstupenky a dostanou zpět své peníze. 

A „íčko“ se zapojí také jako kontaktní místo pro občany, kteří se tu mohou zaregistrovat do Mobilního Rozhlasu nebo přinést poděkování či vzpomínku do společenské rubriky Klobuckého zpravodaje. Aktuálně si také zájemci mohou vyzvedávat pytle na odpad, ochranné rukavice a motivační svačinku k dobrovolnické akci Ukliďme Valašské Klobouky, která proběhne o víkendu od 14. do 16. května.

 

Autor: Aleš Durďák