Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN ve Starém Městě se může chlubit novým přístavištěm, v Kunovském lese může kotvit patnáct lodí

STAN ve Starém Městě se může chlubit novým přístavištěm, v Kunovském lese může kotvit patnáct lodí

5. 8. 2021

Přístaviště Kunovský les v katastru Starého Města se stalo významným místem na Baťově kanále. Turistům nabízí plynulost a bezpečnost plavby. Fungovat bude jako čekací stání pro lodě, které chtějí projet plavební komorou, i jako lákadlo pro turisty.

 

Mgr. Martin Zábranský, místostarosta ze Starého Města

Mgr. Martin Zábranský, místostarosta ze Starého Města

„Poblíž kanálu vede rušná cyklostezka, přístaviště bude pro cyklisty jistě vítanou zastávkou. O Baťův kanál je obrovský zájem,“ uvedl Martin Zábranský, místostarosta Starého Města.

Nové kotviště vznikalo v prostoru horní rejdy plavební komory Kunovský les od loňského listopadu. Povodí Moravy coby správce vodní cesty zaplatí za novinku 10 milionů korun. Bezbariérový přístav vede v pěti výškových úrovních a společně s horní rejdou plavební komory je dlouhý 120 metrů.

Kromě stavebních prací na novém přístavu ve Starém Městě se uskutečnily rozsáhlé opravy také na dalších místech na Baťově kanálu. Například v úseku od Veselí nad Moravou do Vnorov se vyčistily a seřídily plavební komory a pracovníci tu provedli údržbu plavební hloubky

Plavební sezona na kanálu je plném proudu už od května. Celkem 53,8 kilometru dlouhá vodní cesta, jež ročně přiláká bezmála sto tisíc návštěvníků, nabízí po celé trase od Otrokovic na Zlínsku až po slovenskou Skalici několik půjčoven lodí. Loni se jich po kanálu plavilo bezmála 3500.

 

Autor: Aleš Durďák