Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN představil témata pro krajské volby ve Zlínském kraji, lídrem kandidátky se stal Petr Gazdík

STAN představil témata pro krajské volby ve Zlínském kraji, lídrem kandidátky se stal Petr Gazdík

17. 2. 2020

Zlín - Představení témat pro krajské volby a určení lídra kandidátky STAN v krajských volbách - to byla dvě hlavní témata pondělního (17.2.) Krajského sněmu STAN ve Zlínském kraji. Krajský sněm proběhl v sále Technologického Inovačního Centra ve Zlíně. 

 

Krajský sněm STAN ve Zlínském kraji (17.2.2020)
Foto: Filip Turecký

Krajský sněm STAN ve Zlínském kraji (17.2.2020) Foto: Filip Turecký

V části hlavních programových priorit se představilo osm zástupců STAN se svou koncepcí a vizí, jakým směrem by se měl Zlínský kraj v letech 2020-2024 ubírat. “Celkový počet připravovaných témat není kompletní. Po vzájemné domluvě jsme pro Krajský sněm STAN vybrali některá klíčová témata, abychom k nim získali zpětnou vazbu od našich členů a registrovaných příznivců STAN,” uvedl Aleš Durďák, krajský tajemník STAN. 

“Lékaři, sestry a další zdravotnický personál  jsou ti nejdůležitější lidé. Je potřeba jim vytvářet co nejlepší podmínky pro práci. A za současné situace je nutné vytvářet kvalitní podmínky pro práci a život v regionu také pro zahraniční zaměstnance a jejich rodiny,” zahájil svou prezentaci na téma zdravotnictví ve Zlínském kraji Miroslav Adámek, náměstek primátora ve Zlíně.

Celkově se tak představili:

Miroslav Adámek, náměstek primátora Zlín / ZDRAVOTNICTVÍ

Petr Galatík, člen KV ZK STAN/ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ 

Petr Gazdík, předseda KV ZK STAN/ ŠKOLSTVÍ, IT, PRŮMYSL 4.0

Eliška Olšáková, členka KV ZK STAN, starostka Valašských Klobouk/  SOCIÁLNÍ ZÁLEŽITOSTI, NEZISKOVÝ SEKTOR A RODINNÁ POLITIKA 

Tomáš Pifka, člen KV ZK STAN, místostarosta Vsetína/  FINANCE, ROZPOČET, MAJETEK, DOTACE 

Miroslav Vykydal, starosta Nivnice/ ROZVOJ VENKOVA 

Martin Zábranský, člen KV ZK STAN, místostarosta Starého Města/  MLÁDEŽ A SPORT, CÍRKVE

Josef Zicha, člen KV ZK STAN, starosta Vysokého Pole/  STRATEGICKÝ ROZVOJ A ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ (zaměřeno na vodu)

Dalším důležitým bodem byla volba lídra kandidátky STAN pro krajské volby. Ve volbě uspěl Petr Gazdík, který byl nominován Zlínskou buňkou STAN. “V celostátní politice už nechci v budoucnu dál pokračovat. Práce na kraji mi osobně dává smysl. V těchto krajských volbách máme obrovský potenciál. Máme na to být jednou z třech nejúspěšnějších stran. Proto věřím, že povedu STAN do voleb jako jednu ze stran, která může volby vyhrát ,” řekl bezprostředně po svém zvolení čerstvý lídr do krajských voleb Petr Gazdík.

 

Autor: Aleš Durďák