Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN podpoří novou nemocnici.

STAN podpoří novou nemocnici.

5. 4. 2019

(Zlín) Zastupitelé hnutí STAN vyjadřují podporu pro výstavbu nové krajské nemocnice, kterou však podmiňují splněním několika klíčových podmínek, koncipovaných s ohledem na kvalitu života všech občanů Zlínského kraje. K nejdůležitějším požadavkům ze strany krajského klubu STAN patří dovyjasnění financování a koncepce následného provozu nové plánované krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Další prioritou je zajištění dostupné akutní péče pro všechny obyvatele Zlínského kraje.

STAN podpoří novou nemocnici.

STAN podpoří novou nemocnici.

Výčet konkrétních závazných argumentů zastupitelů hnutí STAN:

 

  • Zařazení do smluvních dokumentů, že vlastníkem nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích bude Zlínský kraj, případně jím zřízená  společnost se 100% majetkovou účastí Zlínského kraje.
  • Jasné definování návazností, spolupráce a rozsahu péče u zbývajících okresních nemocnic v Kroměříži, Vsetíně a v Uherském Hradišti.

  • Okamžité zajištění zlepšení personální politiky a komunikace se zaměstnanci v Krajské nemocnici T.Bati.

  • Příjmutí opatření a garance poskytování kvalitní zdravotní péče v plné šíři bez jejího omezení v Krajské nemocnici T.Bati a to po celou dobu výstavby nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích.

  • Přesunutí nové nemocnice do Zlína-Malenovic způsobí vzdálení dostupnosti životně důležité péče v iktových situacích (infarktech) pro více než 143 tisíc obyvatel Zlínska, Valašska, Vsetínska a Rožnovska. Na tuto situaci musí Zlínský kraj zareagovat ve Vsetínské nemocnici pořízením nové Magnetické rezonance, Iktového centra a modernizace chirurgického pavilonu  ve Vsetínské nemocnici.

  • Nastavení financování výstavby i provozu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, aby nedošlo k zásadnímu omezení investic a provozních výdajů ve všech ostatních oblastech správy Zlínského kraje, zejména ve školství, dopravě a sociální oblasti.

  • Okamžitá revize budoucích nákladů na zabezpečení dopravní obslužnosti Zlínského kraje, zejména u veřejné linkové autobusové dopravy. V oblasti vlakové dopravy je již v tuto chvíli možné meziročně měnit výkony dopravců dle potřeb Zlínského kraje, což bylo zapracováno na základě připomínek zastupitelů a radních za hnutí STAN.

 

Autor: Aleš Durďák