Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN Komňa: Zabráníme výstavbě centra na likvidaci odpadů v CHKO Bílé Karpaty. S pomocí spoluobčanů

STAN Komňa: Zabráníme výstavbě centra na likvidaci odpadů v CHKO Bílé Karpaty. S pomocí spoluobčanů

6. 12. 2021

Zastavit kontroverzní projekt likvidace odpadů na Rasové, rozkrýt dosavadní hospodaření s obecními lesy a nastavit nová transparentní pravidla, výrazně zlepšit přístup obecního úřadu k občanům – s těmito a mnoha dalšími konkrétními záměry chce oslovit voliče v nadcházejících předčasných volbách v obci Komňa na Uherskohradišťsku hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Vít Mlčůch, lídr kandidátky STAN.

Vít Mlčůch, lídr kandidátky STAN.

„Netěší nás, že Komňa musí předčasně k volbám. Nezpůsobili jsme tuto situaci. Když už ale nastala, pokusíme se ji proměnit v šanci posunout Komňu dopředu. Hlavně se však musíme semknout a společně zabránit výstavbě centra na likvidaci odpadu v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, které prosazuje dosavadní starostka Jana Křížková,“ prohlásil Vít Mlčůch, lídr kandidátky STAN. 

Právě kontroverzní projekt „spalovny“ v Bílých Karpatech se stal hlavním důvodem, proč se v Komni rozpadlo rok a půl před řádnými komunálními volbami obecní zastupitelstvo. Značnou nevoli tento záměr vyvolal i v dalších obcích v oblasti, i tam proto budou výsledek předčasných voleb v Komni očekávat se značným napětím. „Nechápeme, jak vůbec mohlo někoho napadnout vozit do chráněné krajinné oblasti odpady a tady je likvidovat. Jsme připraveni tomuto byznysu zabránit, s podporou našich spoluobčanů,“ vzkázal Michal Navrátil, který je dvojkou na kandidátce STAN.

Velké rozpaky u občanů Komně vzbuzuje i hospodaření s obecním majetkem, zejména obecními lesy. Jako velký problém je vnímána i netransparentnost jednání obecního úřadu, především ve věcech investic nebo rozhodování zastupitelstva. 

Předčasné volby se v obci Komňa uskuteční v sobotu 11. prosince. Z nich vzejde složení nového sedmičlenného zastupitelstva.

 

 

 

Autor: Aleš Durďák