Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN: Hnutí ANO, dva zastupitelé za ODS a další opoziční zastupitelé zmařili investiční záměr nové krajské nemocnice

STAN: Hnutí ANO, dva zastupitelé za ODS a další opoziční zastupitelé zmařili investiční záměr nové krajské nemocnice

21. 6. 2019

Na pátečním 20. zasedání zastupitelstva Zlínského kraje proběhlo hlasování investičního záměru výstavby nové krajské nemocnice. Usnesení nebylo schváleno. Investiční záměr neprošel. Pro lepší budoucnost krajského zdravotnictví bylo potřeba 23 z celkové počtu 45 zastupitelů.  Z přítommných 41 krajských zastupitelů bylo 21 PRO, 12 PROTI a 12 SE ZDRŽELO.

Zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje (21.6.)

Zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje (21.6.)

"Hnutí ANO připravilo občany Zlína o 8 miliardovou investici do jejich zdraví. Je to osobní odpovědnost zlínského primátora Jiřího Korce," řekl Petr Gazdík, krajský předseda STAN s tím, že všichni zastupitelé STAN hlasovali pro investiční záměr nové krajské nemonice. Právě Jiří Korec byl jedním z šesti krajských zastupitelů ANO, který se hlasování zdržel. Jiří Sukop z hnutí ANO hlasoval proti. Současná situace tak z pohledu hnutí STAN vyvolává nestabilitu koaličních partnerů  krajského zastupitelstva.

Toto dnešní rozhodnutí neznamená zlepšení zdravotní péče pro občany Zlína, ale také celého kraje.

Autor: Aleš Durďák