Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Souhrnné info o oblastních sdruženích STAN ve Zlínském kraji

Souhrnné info o oblastních sdruženích STAN ve Zlínském kraji

1. 3. 2021

Jedním z bodů Krajského online sněmu ve Zlínském kraji byl taktéž report nedávno vzniklých oblastních sdružení STAN. Jedná se celkem o šest nových oblastních sdružení, založených od listopadu loňského roku. Tento report si nyní můžete přečíst.

Oblastní sdružení Zlínský kraj

Oblastní sdružení Zlínský kraj

Listopad 2020 

Založení Oblastního sdružení Uherské Hradiště.  To působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště a celkem sdružuje 48 obcí. Aktuálně hlavním tématem je Podpora spolkové činnosti ve Zlínském kraji. Zakládajícími členy jsou Martin Zábranský (místostarosta Staré Město), Věra Dobešová, Blanka Kupová a Aleš Durďák.

Prosinec 2020 

Založení Oblastního sdružení Kroměříž. To působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Kroměříž a celkem sdružuje 46 obcí. Hlavními tématy pro tuto oblast jsou ochrana životního prostředí, zemědělství, podpora cestovního ruchu, udržení šikovných lidi v regionu. Předsedou OS Kroměříž je Petr Galatík, místopředsedy Josef Smažinka (starosta městysu Litenčice) a Stanislav Kalinec (místostarosta Chropyně).

Založení Oblastního sdružení Uherský Brod. To působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Uherský Brod a celkem sdružuje 30 obcí. Hlavními tématy pro tuto oblast jsou podpora turistického ruchu, hledání nových pracovních příležitostí, být mediátorem pro vytváření partnerství v rámci poskytovatelů služeb soukromého, veřejného i neziskového sektoru. Zakládajícími členy jsou krajský předseda STAN Petr Gazdík, Kamila Buráňová a Dalibor Liška.


Založení Oblastního sdružení Valašské Klobouky. Zakládajícími členy jsou Josef Zicha (starosta Vysoké Pole), Eliška Olšáková (starostka Valašské Klobouky), Vladimír Kráčalík (starosta Újezd), Zdeněk Hověžák (starosta Vlachovice). Oblastní sdružení působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky a celkem sdružuje 20 obcí. 

Leden 2021

Založení Oblastního sdružení Valašsko (ORP Vsetín). Zakládajícími členy jsou Tomáš Pifka (místostarosta Vsetín), Antonín Koňařík (starosta obce Hovězí), Josef Daněk (starosta Valašská Polanka), Oldřich Surala (starosta Obce Huslenky). Oblastní sdružení působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Vsetín a celkem sdružuje 32 obcí. 

Únor 2021

Založení Oblastního sdružení OS Slavičínsko - Luhačovicko (ORP Luhačovice). Za založením tohoto oblastního sdružení stojí Tomáš Chmela (starosta Slavičína), Stanislav Franc (starosta Rudimova), Petra Polášková (starostka Petrůvky), Miroslava Vaclová a Iva Šimoníková. Oblastní sdružení působí na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Luhačovice a celkem sdružuje 15 obcí.

 

Autor: Aleš Durďák