Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj SMS ČR povede nově Eliška Olšáková, poslankyně a starostka Valašských Klobouk

SMS ČR povede nově Eliška Olšáková, poslankyně a starostka Valašských Klobouk

5. 11. 2021

Sdružení místních samospráv České republiky, které reprezentuje více než 2100 českých, moravských a slezských obcí, si na 8. republikovém shromáždění v Ostravě zvolilo dne 4.11. nové vedení. V čele SMS ČR bude stát Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk a nově zvolená poslankyně za STAN ve Zlínském kraji. Ta dosud v rámci SMS ČR působila jako předsedkyně zlínské krajské organizace SMS ČR. Europoslanec Stanislav Polčák, jenž SMS ČR vedl v předchozích letech, mandát předsedy neobhajoval. Shromáždění zvolilo také nové složení předsednictva.

 

Eliška Olšáková, poslankyně a starostka Valašských Klobouk

Eliška Olšáková, poslankyně a starostka Valašských Klobouk

„Práci pro obce a pro samosprávy se věnuji už od roku 2014, kdy jsem byla po 25 letech práce ve veřejné správě zvolena starostkou. A v práci pro obce hodlám pokračovat: jako nově zvolená poslankyně budu usilovat o místo ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a v Rozpočtovém výboru, které patří z hlediska potřeb a zájmů samospráv mezi klíčové a kde hlas obcí a měst a především jejich praktické problémy i praktické zkušenosti musí být výrazně slyšet,“ říká Eliška Olšáková.

Mezi svými prioritami v roli předsedkyně SMS ČR uvedla Eliška Olšáková kromě nastavení udržitelného systému financování obcí také vyřešení stavební legislativy, problematiku dostupnosti základních služeb na venkově, mimo jiné vysokorychlostní internet, nebo řešení tranzitní dopravy a také ochranu kulturního dědictví. „Spokojeni nemůžeme být ani s povinnostmi, které nám stanovuje zákon o odpadech,“ říká Olšáková a pokračuje: „Jsem si dobře vědoma toho, na co budu v pozici předsedkyně SMS ČR navazovat. Ohromný kus práce, který Sdružení pod vedením Stanislava Polčáka a s přispěním všech svých členů až do této chvíle odvedlo, je inspirativní a zároveň zavazující. Vím, že očekávání na mě kladená budou značná, a jsem připravená je naplnit,“ říká na závěr historicky již druhá žena v čele SMS ČR.

 

Autor: Aleš Durďák