Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Slavičín získal dotaci na školní klub. Děti si tam můžou hrát do pozdního odpoledne.

Slavičín získal dotaci na školní klub. Děti si tam můžou hrát do pozdního odpoledne.

18. 2. 2021

Dobrou zprávu pro školáky a jejich rodiče má město Slavičín. Sice nerozvolňuje, ani neposílá všechny děti hned zpátky do škol, protože na to nemá kompetence, zato se ale připravuje na dobu po covidu.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Město Slavičín totiž získalo dotaci na zřízení dětského školního klubu na Základní škole Malé Pole, kde dosud chyběla školní družina pro děti třetích až pátých ročníků. „Je to mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. Hlavním posláním je zabezpečení zájmové činnosti a odpočinku v souladu s filozofií školy,“ přiblížil ředitel školy Roman Goldbach. Školní klub dětem umožní pobyt ve škole po skončení vyučování až do pozdního odpoledne. „Prostřednictvím zábavných her a rekreačních činností přispívá školní klub k odstranění únavy z vyučování a k celkovému odreagování. Bude tam i možnost napsat si například domácí úkoly,“ doplnil Goldbach.

Město se snaží připravit co nejlépe na dobu, až skončí omezení kvůli pandemii koronaviru. „Svým způsobem je to i jakási kompenzace od nás pro rodiče, před kterými se skláním za to, jak se dokázali starat rok o své děti bez běžné školní výuky,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela. Dětský klub má vyjít vstříc zejména těm rodičům, kteří pracují do pozdějších hodin a dosud pro jejich děti nebyla školní družina vůbec k dispozici.

V současné době probíhají přípravy prostorů a dolaďují se detaily provozu zařízení klubu. „Rodičům starších žáků jsme z kapacitních důvodů dosud nemohli v žádosti o umístění v družině vyhovět. Zřízením dětského klubu se tato možnost nabízí i jim. Samozřejmě, že dětský klub bude přístupný po skončení provozu školní družiny i žákům nižších ročníků,“ objasnil ředitel Goldbach. 

Město Slavičín zřizuje základní školy dvě. Druhá ze základních škol – ZŠ Vlára, již úplnou školní družinu a školní klub má. 

Dotace je poskytnuta ve výši 95%, a to ze zdrojů Operačního programu Zaměstnanost, pilotní projekt potrvá 2 roky.

 

Autor: Aleš Durďák