Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Slavičín pošle na podporu sportu, spolků a komunitního života téměř 3 miliony korun

Slavičín pošle na podporu sportu, spolků a komunitního života téměř 3 miliony korun

3. 4. 2022

Už třetí studánka v okolí Slavičína dostala novou stříšku. Po lokalitách na směrem na Rudimov (studánka Schodnica) a Jamné (studánka U Dubu) se tentokrát pozornost městských pracovníků zaměřila na oblast zvanou Bučkova jama, kterou naleznete nad morovým hřbitovem. 

 

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

„Býval tam pramen, teď už ovšem zanesený. Proto jej pracovníci infocentra vyčistili a okolo něj postavili dřevěnou stříšku, která vhodně zapadá do krajiny,“ popsal starosta města Tomáš Chmela.

Pramen je v docházkové vzdálenosti od centra města. Je potřeba zamířit na ulici Luhačovská a z ní do kopce na ulici Nad Cihelnou, která vede právě k morovému hřbitovu. Po polní cestě pak jděte zhruba půl kilometru loukou po okraji lesa, až dorazíte k mladému lesu, který se nazývá Bučkova jama. Ke studánce sestoupíte okolo lesní oplocenky. 

Budete-li pokračovat lesem dále směrem na Nevšovou, narazíte na cyklostezku s křížovou cestou, po níž se můžete vrátit zpět do Slavičína. Jinou trasu nedoporučujeme z důvodu množství soukromých pozemků, které Bučkovu jámu obklopují. 

Město Slavičín zahájilo obnovu studánek už předloni, když byl kvůli covidu znemožněn pohyb mimo katastr města. Proto byla vyčištěna studánka Schodnica, kterou o rok později doplnila studánka U Dubu, věnovaná památce zemřelého úředníka městského úřadu Antonína Gbelce.

Studánky vzali místní obyvatelé za své a chodí k nim na procházku. Město také v neděli uskutečnilo společné Otvírání studánek, kterého se zúčastnily desítky Slavičanů včetně místního znalce přírody Vojtěcha Malíka. Obnova studánek ve Slavičíně začala v době covidových omezení se záměrem obnovit znovu místní polozapomenuté turistické cíle. 

 

Autor: Aleš Durďák