Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Slavičín pošle na podporu sportu, spolků a komunitního života téměř 3 miliony korun

Slavičín pošle na podporu sportu, spolků a komunitního života téměř 3 miliony korun

11. 2. 2022

Úctyhodnou částku 2 735 000 korun směřuje letos město Slavičín do grantové a individuální dotační podpory spolků, sportovních organizací a do rozvoje komunitního života ve městě.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tato částka je zahrnuta do rozpočtu města na rok 2022. Na posledním zastupitelstvu minulý týden pak zastupitelé rozhodli o přidělení grantů jednotlivým žadatelům, kteří provozují kulturní, sportovní a další komunitníaktivity. „Oceňuji, že zastupitelé jednohlasně podpořili rozdělení grantů jak na podporu sportu, tak i do dalších oblastí,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

Do jakých oblastí granty poputují? Pro oblast sportu a kultury jsou podpořeny malé projekty v úhrnné výši přes 700 tisíc korun, na aktivity pro ochranu životního prostředí půjde 50 tisíc korun a na mimoškolní činnosti dětí a mládeže 25 tisíc korun.

Další finanční podporu nabízejí individuální dotace coby součást městského rozpočtu. Ten obsahuje například participativní fond Zlepšujeme Slavičín s 330 tisíci korun, fotbalisté Slavičína a Nevšové obdrží téměř 900 tisíc korun a Sportovní kluby Slavičín necelý půlmilion korun na podporu jednotlivých sportovních oddílů. Individuální dotaci město poskytlo také na drobné opravy dvou sportovišť, které jsou majetkem místních spolků – Sportovních klubů, z.s. a Jednoty Orel v celkové částce necelých 250 tisíc korun.

Autor: Aleš Durďák