Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Slavičín plánuje velké investice do bydlení

Slavičín plánuje velké investice do bydlení

7. 2. 2022

Minimálně 80 milionů korun nasype město Slavičín do projektů v oblasti bydlení, což je klíčovou prioritou nejen pro letošní rok. Letos mají vzniknout startovací byty v objektu bývalého hotelu Slavičan a připravuje se lokalita pro rodinné domy na Šabatci. Investice poputují také do bytových domů ve vlastnictví města na sídlišti Vlára či seniorského bydlení v Hrádku.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

„Bez nových projektů v oblasti bydlení Slavičín nemůže být atraktivní pro mladé lidi, či pro ty, kteří se sem chtějí přistěhovat za prací. Firmy Slavičínska bojují s nedostatkem zaměstnanců. Ti nepřijdou, pokud nebudou mít kde bydlet,“ vysvětlil starosta Tomáš Chmela.

MĚSTO JE V DOBRÉ FINANČNÍ KONDICI
Díky šetrnému hospodaření v letech 2019 až 2021 se vedení města podařilo připravit rozpočet, který na chod i rozvoj Slavičína pamatuje s historicky nejvyšší sumou – téměř 300 milionů korun. „Také musím zdůraznit, že město je za uplynulá léta prakticky oddluženo. Letos doplatíme poslední úvěr a nový si brát neplánujeme. Míříme do éry nebývalé finanční stability,“ uvedl slavičínský starosta.

Slavičínu zásadně pomůže očekávané přijetí příspěvku z rozpočtu ministerstva financí v souladu se zákonem o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice – Vrbětice, ve výši 104,3 milionu korun. Do města připutují také desítky milionů korun na dotacích. „Děkuji členům rady města i zastupitelstva za součinnost při vyjednávání vrbětického odškodnění a za podporu při využívání dotačních příležitostí. Obojí město posune vpřed,“ uzavřel starosta.
 

Zdroj: Zlínský deník

Autor: Aleš Durďák