Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Školní sportovní areál ve Valašských Kloboucích naskýtá návštěvníkům lepší podmínky

Školní sportovní areál ve Valašských Kloboucích naskýtá návštěvníkům lepší podmínky

6. 10. 2022

Sportovní hřiště u valašskokloboucké základní školy nabízí od začátku školního roku kvalitnější podmínky pro sportující mládež i veřejnost. Díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj tu město zrealizovalo obnovu povrchů atletického oválu i hřiště pro fotbal, tenis, basketbal a další míčové hry. Areál také budou osvětlovat nová energeticky úsporná svítidla. Aktuálně se provádí i oprava sociálního zařízení, které žáci v hodinách tělesné výchovy využívají. Investiční akce si vyžádá 3,4 milionu korun, přičemž dotace pokryje zhruba 1,3 milionu.

Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

„Víceúčelový sportovní areál u základní školy je nejvytíženějším venkovním sportovištěm ve městě. Kromě žáků, kteří sem přicházejí na hodiny tělesné výchovy, mohou na hřišti v odpoledních hodinách aktivně sportovat také obyvatelé. A léta frekventovaného provozu už právě byla znát na zhoršujícím se stavu povrchů. Na běžeckém oválu bylo zapotřebí kompletně opravit podkladní vrstvy a obnovit nástřik včetně lajnování a na samotném hřišti provést ochranný nástřik,“ vysvětlila Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky (STAN).

Hřiště dosud osvětlovaly zastaralé halogenové výbojky, které ale nově nahradí osm LED svítidel s nižší energetickou náročností. Díky přesně cílenému osvětlení dojde k omezení světelného smogu, který rušil obyvatele sousedního sídliště.

K obnově hřiště se připojila také oprava zastaralého sociálního zařízení, které sportovcům slouží v přízemí budovy D. Toalety ve špatném technickém stavu už nevyhovovaly současným hygienickým požadavkům, a tak se rekonstrukcí promění v komfortní zázemí.

Autor: Marek Smetana