Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Školka potřebuje místo pro více dětí, město řeší projekt přístavby

Školka potřebuje místo pro více dětí, město řeší projekt přístavby

2. 3. 2021

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Kapacita valašskokloboucké mateřské školy by se měla výhledově zvýšit o tři třídy. Školka už několikátým rokem zaznamenává převis přihlášek od rodičů nad nabízenou volnou kapacitou. Rada města proto na svém úterním zasedání rozhodla, že nechá vypracovat projektovou dokumentaci na přístavbu nad současnou kuchyní. Jako podklad jí bude sloužit architektonická studie, kterou dříve zhotovil architekt Petr Zámečník.

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

Eliška Olšáková, starosta Valašských Klobouk (STAN)

„Vzhledem k tomu, že počet žadatelů o umístění dítěte v mateřské škole je již několik let vyšší než dostupná kapacita, shodli jsme se, že město naváže na dostupnou studii a nechá připravit potřebné povolení k rozšíření školky. Mám radost, že byl tento krok podpořen všemi radními,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Navýšením kapacity jsme se zabývali v roce 2017, kdy se předpokládalo, že bude povinnost přijmout do mateřských škol i dvouleté děti. Protože ale tehdejší návrh zákona nebyl schválený a podmínky dotace byly proměsto nevyhovující, nakonec se od tohoto investičního záměru upustilo,“ dodala.

Přístavba nad kuchyní mateřské školy by zvýšila kapacitu z dnešních 150 na 206 míst. Jen v posledních dvou letech školka vždy evidovala na sedm desítek přihlášek, přičemž v roce 2019 nebylo umístěno 11 dětí a o rok později 18 dětí. Pro příští školní rok je poptávka ještě vyšší.

 

Autor: Aleš Durďák