Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Rozpočet Slavičína podpoří masivní investice do bydlení

Rozpočet Slavičína podpoří masivní investice do bydlení

4. 1. 2022

Minimálně 80 milionů korun nasype město Slavičín do projektů v oblasti bydlení,což je klíčovou prioritou nejen pro letošní rok 2022.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

„Bez nových projektů v oblasti bydlení totiž Slavičín nemůže být atraktivní pro mladé lidi, či pro ty, kteří se sem chtějí za prací přistěhovat odjinud. Firmy Slavičínska totiž bojují s akutním nedostatkem zaměstnanců a ti nepřijdou, pokud nebudou mít kde bydlet,“ vysvětlil starosta města Tomáš Chmela.

Vzniknout letos mají nové startovací byty v objektu bývalého hotelu Slavičan a připravuje se lokalita pro rodinné domy na Šabatci. Investice poputují také do bytových domů ve vlastnictví města na sídlišti Vlára nebo do seniorského bydlení v Hrádku.

Díky šetrnému hospodaření v letech 2019 – 2021 se vedení města podařilo připravit rozpočet, který na chod i rozvoj Slavičína pamatuje s historicky nejvyšší sumou – téměř 300 milionů korun. „Zároveň musím zdůraznit, že město je za uplynulá léta prakticky oddluženo. Letos doplatíme poslední úvěr a nový si brát neplánujeme, takže míříme do éry nebývalé finanční stability,“ uvedl slavičínský starosta.

Rozpočtu zásadně pomůže zejména očekávané přijetí finančního příspěvku z rozpočtu ministerstva financí v souladu se zákonem o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních
skladů Vlachovice – Vrbětice, ve výši 104,3 milionu korun. Do města připutují také desítky milionů korun na dotacích, v jejichž čerpání je Slavičín velmi úspěšný.

„Děkuji tímto členům rady města i zastupitelstva za součinnost při vyjednávání vrbětického odškodnění a za podporu při využívání stále nových a nových dotačních příležitostí. Obojí naše město v nadcházejícím roce výrazně
posune vpřed,“
uzavřel Tomáš Chmela.

Autor: Aleš Durďák