Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Rokytnická škola ve Vsetíně využívá nové vybavení nejen k výuce

Rokytnická škola ve Vsetíně využívá nové vybavení nejen k výuce

15. 2. 2022

Nové dílny či počítačovou učebnu, které vznikly v loňském roce v rámci projektupolytechnického vzdělávání v ZŠ Rokytnice, nevyužívají jen žáci této školy. Dochází do nich i děti z ostatních vsetínských škol v rámci několika kroužků. Vedení školy připravuje i další aktivity, do nichž by se mohly zapojit také mateřské školy.

Ing. Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Ing. Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína

Stavební úpravy a následné vybavení nových učeben a dílen přišlo na více než 23 milionů korun. Rokytnická škola je tak vybavena nejmodernější technikou včetně CNC obráběcích strojů, které by jí mohl závidět lecjaký řemeslník. Vedení ZŠ proto v rámci podpory polytechnického vzdělávání zařadilo od počátku probíhajícího školního roku do svého vzdělávacího programu nový předmět nazvaný Polytechnika, který je určen pro žáky 6. až 9. tříd. Ti se v něm věnují ručnímu obrábění a 3D tisku, ale i programování a obsluze CNC strojů. Děti z 1. stupně pak vyučující alespoň občas do dílen vezmou, aby jim ukázali, co vše se v nich dá dělat.

„Velmi mě těší, že všechno to nové moderní vybavení je v Rokytnici opravdu hojně využíváno a investované miliony korun slouží kvalitnímu vzdělávání dětí nejen z této školy. Za to patří jejímu vedení, ale i všem dalším, kdo se na něm podílejí, velké poděkování,“ komentoval aktivity ZŠ Rokytnice místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

Jedním ze zajímavých strojů v rokytnických dílnách je i gravírovací CNC laser.

Autor: Aleš Durďák