Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Proč je mSTAN úžasný?

Proč je mSTAN úžasný?

10. 12. 2020

Co může vlastně dělat taková mládežnická organizace politické strany? Její členové mohou sedět za obrazovkami svých monitorů a „neustále“ sdílet příspěvky o úspěších, návrzích a postojích jejich mateřské strany a v komentářích svádět „líté souboje“ s internetovými trolly. Mohou se také „,zjevit“ jen v období před volbami, ukázat, že „tahle naše strana není jen pro starý“, a po volbách, kdy už byl jejich účel naplněn, záhadně zmizet. Mezi moje nejoblíbenější mládežnické organizace však patří ty, jež údajně existují hrozně dlouho, ale nikdo je nikdy neviděl (mladí komunisté) a ani o nich nikdy neslyšel (mladí sociální demokraté). 

mSTAN ze Zlínského kraje

mSTAN ze Zlínského kraje

V mSTANu se ale snažíme věci dělat jinak. Nejsme organizací kavárenských povalečů, facebookových trollů nebo jen jakýsi kanál předvolební komunikace. V jednotlivých krajích a obcích se snažíme, stejně jako naše mateřská strana, nesoustředit na ideologii, ale na jasná a úspěšná řešení místních problémů. Přitom si ale uvědomujeme, že problém nevyřešíme jen tím, že o něm napíšeme na Facebook - někdy je třeba přiložit ruku k dílu. Jako zrovna včera ve Slavičíně. 

Pan starosta Tomáš Chmela a město Slavičin plánují novou pěší turistickou stezku do Divnic. Ta by spojila dvě celkem rozdělené komunity jedné obce (Divnice a Slavičín). Píši celkem rozdělené, protože jediné faktické spojení obou městských částí je frekventovaná silnice. Než však město začne stavět pěší stezku potřebuje vysázet stromovou alej podél budoucí cesty. A tak mSTAN vyrazil na pomoc.

Nejde přitom o nějakou náhodnou akci. V mSTANu bychom rádi k našim starostům vyjížděli častěji a pomáhali jim s podobnými akcemi. Ať už by šlo o sázení stromů, veřejné úklidy nebo jiné aktivity, rádi se zapojíme a pomůžeme. Musíme chránit a pomáhat.

Autor článku: Vojtěch Vaník, předseda mSTAN ve Zlínském kraji

Autor: Aleš Durďák