Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Přivítali jsme vznik Oblastní organizace STAN Valašské Meziříčí a přijetí Nikoly Haikerové do Krajského výboru

Přivítali jsme vznik Oblastní organizace STAN Valašské Meziříčí a přijetí Nikoly Haikerové do Krajského výboru

18. 5. 2024

Dlouholetá spolupráce s místním uskupením STAN ProvalMez s krajským hnutím Starostů se letos v dubnu posunula na vyšší a intenzivnější úroveň, a to díky vzniku Oblastní organizace STAN Valašské Meziříčí. Členská základna této nově vzniklé organizace již přesahuje hranice města na úroveň ORP a blíže propojuje komunikaci a spolupráci oblasti s Krajským výborem i celkově s hnutím Starostů.

Nová členka Krajského výboru Nikola Haikerová společně s předsedou Tomášem Chmelou a členem Ziggy Horváthem.

Nová členka Krajského výboru Nikola Haikerová společně s předsedou Tomášem Chmelou a členem Ziggy Horváthem.

Předsedkyní Oblastní organizace STAN Valašské Meziříčí byla zvolena Nikola Haikerová, která je rovněž místopředsedkyní Místní organizace STAN Valašské Meziříčí. Její profesní i osobní život je velmi bohatý. Je specialistkou marketingu, výtvarnicí, produkční i pedagožkou a především také matkou tří dětí.

Kromě toho, že je Nikola novou členkou Krajského výboru, je také naší nominantkou na přední pozice kandidátky do krajksých voleb. "Vystudovala jsem Fakultu umění, Ostravské univerzity, žiji a tvořím ve Valašském Meziříčí. Vystavuji u nás i v zahraničí." Uvádí o sobě a dále doplňuje ke svým prioritám pro krajské volby: "Mé priority do krajských voleb jsou především plně podporovat program Starostů Zlínského kraje. Jako STAN chceme strategicky rozvíjet celý kraj. Důležité je zajistit, aby byla dostatečná kapacita na středních školách a všichni mladí tak měli rovný přístup ke vzdělání. Dále je nezbytné podporovat a rozvíjet pracovní trh a vytvářet tak nová pracovní místa.  Pro mě osobně je velmi důležitá oblast školství, kultury a regionálního rozvoje."

Nikola se zajímá také o životní prostředí a sociální politiku: "Náš kraj je zelený, máme zde krásnou přírodu, musíme však o ní pečovat s čímž souvisí především zadržování vody v krajině a budování obnovitelných zdrojů energie. Další prioritou je dostupné bydlení pro mladé. Tuto prioritu by měli mít všechny obce v kraji."

Ve vedení Oblastní organizace STAN Valašské Meziříčí je také její místopředseda Lubomír Krhut, člen STAN a ředitel DD Zašová. Druhým místopředsedou je Jakub Holomek, učitel Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí. Dalšími členy jsou Jiří Parduba, Hynek Böhm a Karel Hlavica, někdejší starosta obce Police.

"Na základě již dřívější spolupráce vím, že vznik OO STAN Valašské Meziříčí bude pro krajské hnutí velkým přínosem. Těším se na společná řešení lokálních i krajských témat a přeju Nikol Haikerové i všem dalším členům organizace mnoho vytrvalosti a elánu pro naplňování jejich politických vizí," říká Tomáš Chmela, předseda hnutí Starostové pro Zlínský kraj.

Autor: Marek Smetana