Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Primátor má v pivech jasno. Pije schwarzenbergské

Primátor má v pivech jasno. Pije schwarzenbergské

16. 1. 2013

Zlín – Pivo značky Schwarzenberg – to je první věc, která od dnešního dne upoutá pozornost každého návštěvníka kanceláře zlínského primátora Miroslava Adámka. Další lahve se chladí v nedaleké kuchyňce. „Nápojový lístek pro hosty, kteří nás navštíví, jsem teď rozšířil. U nás se pije „schwarzenberské,“ tedy pivo knížat. Samozřejmě ale až po pracovní době. Tohle pivo budu klidně balit hostům i domů, Schwarzenberg totiž rozhodně neurazí, je to kvalita, kterou už čas prověřil,“ říká Miroslav Adámek.
Primátor má v pivech jasno. Pije schwarzenbergské

Primátor má v pivech jasno. Pije schwarzenbergské

 

Vystavením piva primátor jasně naznačuje, který z prezidentských kandidátů má jeho sympatie. Knížete nebude volit kvůli spojenectví „svých“ Starostů a nezávislých se schwarzenbergovou TOP 09, ale pro svůj dlouholetý obdiv k postojům a morálnímu kreditu Karla Schwarzenberga. „Je to moudrý člověk, což jsem poznal i při našich setkáních. Má velký rozhled a životní zkušenosti, je čestný. Přestože se v politice pohybuje řadu let, není za ním nic, za co by se měl stydět. Nikoho nepodrazil, do žádné špíny se nenamočil. Není s ním spjatá žádná korupční či jiná kauza, nic neukradl. Pana knížete nemůže nikdo podezřívat z toho, že by dělal politiku pro peníze nebo osobní prospěch,“ nepochybuje Miroslav Adámek.

Miloše Zemana, který je druhým kandidátem na prezidenta, považuje zlínský primátor za chytrého a vzdělaného člověka. Morální kredit však podle něj příliš vysoký nemá. „Co si myslet o člověku, který nechává sepisovat hanlivé pamflety na svou kolegyni ve vládě i straně? Nebo o člověku, který mezi dárce peněz na svou volební kampaň uvádí i občany, kteří o tom vůbec neví a nic Miloši Zemanovi neposlali?“ klade otázky Miroslav Adámek. Ten také z hlouby duše odmítá někdejší opoziční smlouvu uzavřenou mezi „nesmiřitelnými“ rivaly ODS a ČSSD, na jejímž základě mohl Miloš Zeman vládnout v letech 1998 až 2002. „Tahle smlouva pořádně pokřivila vztahy v české politice. Pravice i levice ztratily důvěru veřejnosti, což platí do dnešních dnů, jak dokazují volební účasti. Své přátelství rozvíjeli sociální a občanští demokraté dlouhé roky i ve Zlíně, než je lidé poslali před více než dvěma roky do opozice. S následky jejich spolupráce se potýkáme dodnes,“ nezastírá Miroslav Adámek.

Otevřenou podporou knížete Karla Schwazenberga se zlínský primátor přidal do vybrané společnosti. Odhodlání volit tohoto kandidáta vyjádřili například respektovaný herec, scénárista a spisovatel Zdeněk Svěrák, přední česká socioložka a publicistka Jiřina Šiklová, zpěvák a herec Vojtěch Dyk nebo jedna z nejoblíbenějších českých hereček Tatiana Vilhelmová. Podporuje ho i řada osobností z regionu. „Zvu všechny mezi nás. Volme člověka, který v politice i v životě neztratil svou tvář a čest,“ vyzývá Miroslav Adámek