Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Poslankyně Eliška Olšáková na pravidelných setkání se starosty

Poslankyně Eliška Olšáková na pravidelných setkání se starosty

18. 4. 2023

V minulých týdnech absolvovala poslankyně Zlínského kraje za STAN, Eliška Olšáková, několik setkání se starosty z různých oblastí Zlínského kraje. Při diskusích s nimi se probírala vždy o široká škála témat od nového stavebního zákona až po vývoj situace okolo České pošty.

Eliška Olšáková na setkání se starosty z Mikroregionu Holešovsko

Eliška Olšáková na setkání se starosty z Mikroregionu Holešovsko

“Myslím si, že má smysl takto navštěvovat starosty z našeho kraje. Chci jim naslouchat a chci, aby věděli, že se na mě můžou kdykoliv a s čímkoliv obrátit.” říká Eliška Olšáková o svých výjezdech. “Snažím se také mluvit o nových zákonech a novelách, které teď ve sněmovně připravujeme nebo jsme nedávno schválili. Nejhorší je, když se ten starosta o jakékoliv změně dozví pouze odněkud z médií.” doplňuje.

Ve čtvrtek 30. 3. navštívila Eliška Olšáková Holešov a Zdounky. V pátek 31. 3. pak následovalo i setkání se starosty ze Staroměstska. V Holešově, kde na setkání se starosty z Mikroregionu Holešovsko dorazili mimo jiné také zaměstnanci místního stavebního úřadu, se řešil hlavně nový stavební zákon. Dalšími tématy pak byla daň z nemovitosti nebo vývoj kolem České pošty. Zároveň došlo k představení webového portálu dotacnimodul.cz, díky kterému může každý starosta získat přehled o dotačních příležitostech pro svoji obec.

Podobně probíhalo setkání i ve Zdounkách. Zde šlo o setkání Elišky Olšákové se starosty z MAS Hříběcí Hory. Diskuse se se točila kolem stejných témat jako v Holešově s tím rozdílem, že se řešilo též rozpočtové určení daní. Při pátečním setkání ve Starém Městě zavítala Eliška Olšáková mezi starosty Mikroregionu Staroměstsko, kde přišlo navíc i na problematiku sociální sféry a turistického ruchu.

Ve stejném duchu je naplánováno i setkání se starosty Mikroregionu Východní Slovácko a Mikroregionu Bílé Karpaty, které proběhne dne 25. 4. 2023 v Nivnici. Setkání jsou vždy doprovázena pozorností posluchačů i při vysvětlování ne úplně populárních témat a také se vždy nad nimi rozvine plodná diskuse. Pro starosty je rozhodně přínosné, když mohou mít informace přímo z první ruky a s vysvětlením pozadí jednotlivých situací, než když je obdrží zprostředkovaně prostřednictvím sdělovacích prostředků.

Autor: Marek Smetana