Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Pomozme společně Ukrajině, vyzývá za EUC kliniku Miroslav Adámek

Pomozme společně Ukrajině, vyzývá za EUC kliniku Miroslav Adámek

4. 3. 2022

Lékaři, zdravotní sestry a další personál EUC kliniky Zlín pomůžou se zajišťováním potřebného zdravotnického materiálu pro obyvatele Ukrajiny, zasažené ruskou vojenskou invazí. K jejich iniciativě se může připojit i veřejnost, a to zasláním libovolné finanční částky na transparentní bankovní účet 123-4264260277/0100, ze kterého bude zdravotnický materiál nakupován. Pomoc EUC kliniky je konzultována s velvyslanectvím Ukrajiny a Ministerstvem vnitra ČR.

Miroslav Adámek, krajský zastupitel za STAN

Miroslav Adámek, krajský zastupitel za STAN

„Jsme zdravotnické zařízení a chceme pomoci v rámci své odborné specializace. Na Ukrajinu chceme posílat například infuzní a transfuzní sety, punkce hrudníku, vakuové dlahy nebo třeba tracheostomie, prostě vše, co je potřeba při zraněním vzniklých v souvislosti s probíhajícím válečným konfliktem. Každý z nás přispěje a budeme moc rádi, pokud nám pomůže i veřejnost. Předem moc děkujeme za podporu,“ vzkázal MUDr. Miroslav Adámek, lékař kliniky a bývalý primátor města Zlína. „Naše klinika je také připravena poskytnout až do odvolání bezplatnou zdravotní péči ukrajinským občanům bez českého zdravotního pojištění. Kontaktní místem je recepce kliniky. Identifikace ukrajinských občanů proběhne na základě dokladu totožnosti,“ doplnil MUDr. Tomáš Melichar, ředitel EUC kliniky Zlín.

Zaměstnanci EUC kliniky se rozhodli poskytovat pomoc Ukrajině napřímo, tedy bez prostředníků či charitativních organizací, což jim umožní rychle reagovat na aktuální situaci a potřeby Ukrajinců. Zdravotnický materiál bude ze Zlína distribuovat Hasičský záchranný sbor ČR, se kterým EUC klinika dohodla spolupráci. Informace o probíhající iniciativě se budou objevovat na webových stránkách  https://euc.cz/nase-zarizeni/kliniky/euc-klinika-zlin/, o podporu EUC klinika požádá i média. 

Autor: Aleš Durďák