Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Památník Tomáše Bati získal prestižní ocenění

Památník Tomáše Bati získal prestižní ocenění

30. 10. 2019

Náměstek primátora Miroslav Adámek převzal za město Zlín prestižní Cenu Opera Historica Zlínského kraje za obnovu Památníku Tomáše Bati, kterou udělila Správa Pražského hradu a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Ocenění bylo předáno na slavnostním večeru s názvem "Pocta české památkové péči", který se uskutečnil v rámci oslav 30. výročí Sametové revoluce ve Španělském sále Pražského hradu. 

Náměstek primátora Miroslav Adámek (STAN) přebírá prestižní ocenění  od hejtmana Jiřího Čunka

Náměstek primátora Miroslav Adámek (STAN) přebírá prestižní ocenění od hejtmana Jiřího Čunka

Obnova památníku byla několikaletým procesem, při kterém spojilo své síly mnoho lidí a institucí. Děkuji Petru Všetečkovi za skvělou práci, děkuji všem dárcům, ať již lidem či firmám, za to že projekt finančně podpořili. Myslím, že se nám společně povedla dobrá věc, kterou jsme Tomáši Baťovi splatili určitý dluh,“ vzkázal náměstek primátora Miroslav Adámek (STAN).

Obnovený památník je řazen mezi klenoty funkcionalistické architektury. „Jeho mimořádnost spočívá v tom, že do něj architekt Gahura vtělil přímo vlastnosti Tomáše Bati – velkorysost, jasnost, vzlet, optimismus, prostotu, pravdivost a poctivost – a vyjádřil je stavbou samotnou, proto ocenění patří i architektu Gahurovi," uvedl při přebírání ceny v severočeském zámku Lemberk architekt Petr Všetečka.

Autor: Aleš Durďák