Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Památník Tomáše Bati ve Zlíně zvítězil v celorepublikovém projektu Má vlast cestami proměn 2020

Památník Tomáše Bati ve Zlíně zvítězil v celorepublikovém projektu Má vlast cestami proměn 2020

27. 7. 2021

Památník Tomáše Bati ve Zlíně, který je po rekonstrukci v téměř původním stavu, v jakém vznikl před zhruba osmdesáti lety podle návrhu architekta Františka Lýdie Gahury, zvítězil v celorepublikovém projektu Má vlast cestami proměn 2020.

 

Pavel Stojar, náměstek zlínského primátora

Pavel Stojar, náměstek zlínského primátora

Ten je zaměřený na proměny zanedbaných památek a míst v českých městech a obcích a zdařilé práce pak prezentuje na putovních výstavách.

Památník uspěl jak v internetovém hlasování veřejnosti, tak i v hodnocení odborné poroty, která pod vedením architekta Josefa Pleskota ocenila rehabilitaci unikátní moderní architektury, jež symbolizuje poctu Baťovi.

„Když si člověk prochází výstavu ukazující množství úžasných proměn napříč celou republikou, je pyšný na to, jak naše země vzkvétá a mění se k lepšímu i přes mnohé nepříznivé okolnosti. O to víc si musíme vážit, že tolik lidí dalo hlas Památníku Tomáše Bati,“ zmínil náměstek zlínského primátora Pavel Stojar.

První myšlenka na obnovu městské památky, která řadu let sloužila jako Dům umění a sídlila v ní zlínská filharmonie, přišla v roce 2006. Filharmonie se musela přestěhovat do nově vzniklého Kongresového centra.

Přestavba začala v roce 2016. Památník byl po více než 75 letech znovu otevřen v květnu 2019. Od té doby ho navštívilo téměř 14 tisíc lidí.

Zdroj k článku: idnes.cz

 

 

 

Autor: Aleš Durďák