Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Oblastní sdružení STAN Kroměříž si zvolilo nové vedení.

Oblastní sdružení STAN Kroměříž si zvolilo nové vedení.

21. 2. 2021

Kroměříž - V úterý (16.2.) se v distanční formě uskutečnilo ustavující zasedání Oblastního sdružení Kroměříž. To si do svého čela zvolilo předsedu Petra Galatíka, který je zároveň členem Krajského výboru STAN ve Zlínském kraji. Místopředsedy se stal starosta městysu Litenčice Josef Smažinka a místostarosta Chropyně Stanislav Kalinec. 

 

Vedení OS Kroměříž: Předseda Petr Galatík (uprosřed), místopředseda Josef Smažinka (vlevo), místopředseda Stanislav Kalinec (vpravo)

Vedení OS Kroměříž: Předseda Petr Galatík (uprosřed), místopředseda Josef Smažinka (vlevo), místopředseda Stanislav Kalinec (vpravo)

"Na Kroměřížsku je důležité se zaměřit na celou řadu témat. Je potřeba hledat řešení na udržení šikovných lidí v regionu, vytvořit adekvátní podmínky pro přilákání více turistů, mou osobní prioritou je téma zemědělství a životního prostředí. Chci se například zasadit o podporu kvalitního ekologického zemědělství, výrazně podpořit návrat remízků, stromořadí, soliterních stromů do krajiny. Na těchto prioritách chceme jako členové oblastního sdružení Kroměříž dlouhodobě pracovat. Řada našich členů jsou starosty, kteří mohou k těmto tématům nabídnout své dlouholeté zkušenosti,” řekl po svém zvolení předseda oblastního sdružení Petr Galatík.

ORP Kroměříž je obvod 46 obcí, což je druhý největší počet ve Zlínském kraji. Podíl městského obyvatelstva je čtvrtý nejvyšší v kraji, v pěti městech žije 67,2 % obyvatel správního obvodu.

 

Autor: Aleš Durďák