Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Oblastní organizace hnutí STAN Zlínského kraje si zvolily nová vedení

Oblastní organizace hnutí STAN Zlínského kraje si zvolily nová vedení

12. 6. 2023

Ve Zlínském krají působí celkem 7 oblastních organizací hnutí STAN. Ve všech z nich již letos vypršel dvouletý volební mandát pro jejich vedení. Proto a také z důvodu chystaného krajského volebního sněmu bylo nutné, aby si ve všech oblastních organizacích jejich členové zvolili své předsedy a místopředsedy nebo volbou jen aktualizovali jejich mandát.

Oblastní organizace hnutí STAN Zlínského kraje si zvolily nová vedení

Oblastní organizace hnutí STAN Zlínského kraje si zvolily nová vedení

První z volebních sněmů oblastních organizací proběhl už v březnu, a to v Oblastní organizaci (dále jen OO) STAN Kroměříž. Předsedou byl zvolen současný místopředseda Krajského výboru (dále jen KV) STAN ZLK, Josef Smažinka, dlouholetý starosta Litenčic. Následovala série sněmů OO v posledních květnových dnech. V OO STAN Uherský Brod stejně jako v OO STAN Valašské Klobouky se změny nekonaly. Mandát byl volbou prodloužen Kamile Buráňové, předsedkyni brodské OO a současné člence KV STAN ZLK a rovněž Zdeňkovi Hověžákovi, předsedovi OO STAN Valašské Klobouky. Podobně i v OO STAN Zlín obhájil pozici předsedy Pavel Simkovič, který působí jako zástupce ředitele na Gymnáziu Zlín - Lesní čtvrť.

Změna ve vedení se odehrála v OO STAN Rožnovsko, kde si dosavadní předseda vyměnil pozici s dosavadním místopředsedou. Tedy pan Jindřich Motýl předal vedení panu Petru Jelínkovi, který je již několik volebních období zastupitelem Rožnova pod Radhoštěm. Oba pánové byli tomuto postupu nakloněni a členská základny jim k tomu dala svými hlasy souhlas.

Sněm se konal také v OO STAN Uherské Hradiště, kde si členská základna zvolila stejného předsedu i do dalších 2 let. Je jím Martin Zábranský, starosta Starého Města. V OO STAN Valašsko se rovněž změna nekonala a předsedou zde byl zvolen Tomáš Pifka, předseda Zastupitelského klubu STAN Zastupitelstva Zlínského kraje.

Kromě toho, že vedením oblastí letos vypršely dvouleté madnády, bylo důležité, že se členové oblastních organizací sešli i z důvodu toho, že měli možnost navrhovat nominace na pozici lídra hnutí STAN do krajských voleb 2024 a na pozici přímo volených členů krajského výboru. O uvedených nominacích se bude hlasovat na krajském volebním sněmu hnutí STAN ZLK, který se uskuteční 21. 6. 2023.

Autor: Marek Smetana