Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Nehoda autobusu ve Střílkách má 9 zraněných. STAN navrhne odškodnění účastníkům nehody.

Nehoda autobusu ve Střílkách má 9 zraněných. STAN navrhne odškodnění účastníkům nehody.

10. 6. 2019

K nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku došlo ve čtvrtek (6.6.). Celková bilance je devět zraněných, z toho dva vážně. Nejhůře dopadla mladá žena, která musela být letecky přepravena do zlínské nemocnice. Potvrdil to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.  

Foto: Zlinsky.denik.cz / - Policie ČR

Foto: Zlinsky.denik.cz / - Policie ČR

„Dvacetiletá žena byla přepravena vrtulníkem na traumatologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Sanitky zbylých osm osob rozvezli do okolních nemocnic v Kroměříži, Uherském Hradišti a Zlíně,“ uvedl pro Zlínský deník Petr Olšan.  
"Jsou životní situace, které jsou nenadálé, mohou mít  fatální následky a především se mohou stát každému z nás. Z tohoto hlediska cítí krajští zastupitelé STAN sounáležitost a potřebu aktivní pomoci obětem této nehody se středními a těžkými zraněními. Na jednání Rady Zlínského kraje tak podáme návrh finančního odškodnění takto zraněným této nehody,” řekl Petr Gazdík, člen rady Zlínského kraje  

“Zlínský kraj jako objednavatel veřejné linkové a drážní dopravy vynakládá ze svého rozpočtu každoročně stamiliony na fungování těchto služeb pro lidi. Bohužel vzniku těchto mimořádných událostí nelze zabránit. Můžeme však empatií a pochopením vyslat zraněným a jejich rodinám signál, že nám to není jedno a stojíme při nich," doplňuje Milan Plesar, předseda krajského dopravního výboru výboru.
 

Autor: Aleš Durďák