Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Nechci u nás brutální vraždy a znásilňování holčiček jako v islámu. Devadesát procent Čechů jsou rasisti. Kníže, Bělobrádek i Gazdík se ostře vyjádřili k tažení Okamury proti islámu a vepřům u mešit

Nechci u nás brutální vraždy a znásilňování holčiček jako v islámu. Devadesát procent Čechů jsou rasisti. Kníže, Bělobrádek i Gazdík se ostře vyjádřili k tažení Okamury proti islámu a vepřům u mešit

6. 1. 2015

Předseda Úsvitu Tomio Okamura publikoval na facebooku návod, jak chránit naše demokratické dědictví demokratickými prostředky proti islámu, který označuje za nenávistnou ideologii, jež do Evropy nepatří. Doporučuje ptát se muslimů, proč neodsuzují zvěrstva konaná ve jménu islámu, bojkotovat muslimské výrobky, venčit psy a prasata u mešit či protestovat proti stavbě mešit a prosazovat zákaz šátků a tak dále. Jak se k tomu staví čeští politici?

Tomio Okamura vystupuje dlouhodobě kriticky proti islámu. „Do Evropy muslimové nepatří. Když přijedou jako turisté a zase odjedou, tak v tom problém nevidím, ale smírné soužití muslimů a křesťanů je nemožné, protože muslimové trpí pocitem nadřazenosti nad nevěřícími, opovrhují námi a mají tendence nutit ostatní, aby přijímali jejich víru. Navíc muslimské zákony a předpisy jsou absolutně v Evropě nepřijatelné, nedemokratické a odporují základním lidským právům. Z tohoto důvodu jsme absolutně proti jakékoli imigraci – pomáhejme lidem v nouzi v jejich zemích, ale netahejme je k nám, zvláště ty, kteří se nechtějí přizpůsobit našim pravidlům a zvyklostem,“ řekl nedávno v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Nyní na svém facebooku zveřejnil návod, jehož autorem je jeho kolega z Úsvitu Jiří Kobza, s nímž se ale Okamura sám zcela ztotožňuje. „Můžeme s nimi diskutovat o tom, proč, když je islám náboženství míru, jak tvrdí, neodsuzují veřejně a hlasitě zvěrstva a celé to šílené zabíjení, které se ve jménu islámu děje ve světě, když se současně tak hlasitě domáhají svých „práv“ a tak hlasitě protestují proti všemu, co je „uráží“... Můžeme chovat pejsky a prasátka jako domácí mazlíčky a chodit je venčit do okolí jejich center, mešit a oblíbených piknikovišť, dávat podnikům v okolí jména jako U hodného pejska, U veselého prasátka a podobně... Nevěřme pověrám o tolerantním či snad dokonce umírněném islámu, byli to podle médií právě tzv. umírnění islamisté, kteří Jamese Foleyho unesli v Sýrii a pak prodali radikálům, kteří mu bestiálně uřezali hlavu. Islám je totiž jen jeden,“ píše se tam kupříkladu.
 

Psali jsme:

Naši civilizaci nezničí islám, ale my sami

ParlamentníListy.cz oslovily české politiky s dotazem, co si o tom myslí. Většina politiků Okamuru kritizuje. Někteří se za něj ale postavili. Ozvaly se ale i kritické hlasy od některých poslanců Úsvitu.

„Myslím si, že naši civilizaci nezničí islám, ale my sami,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek.

„Každý populista neomylně říká hovadiny. Tyhle jsou zvláště ubohé,“ uvedl předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Okamurovy výroky jsou především zoufalý pokus lovit voliče v extremistických vodách. Už němečtí nacisté nabádali ´nenakupujte u Židů´. Bylo by to jen trapné, kdyby paušální antiislamismus nerozlišováním víry a fundamentalismu nenarážel na meze ústavnosti,“ míní místopředseda KSČM a poslanec Jiří Dolejš.

Podle místopředsedy ODS Martina Novotného téma islámského fundamentalismu je velmi podstatné a představuje jedno z hlavních bezpečnostních rizik pro následující desetiletí. „Zodpovědní politici se tomuto tématu musí věnovat. Ze strany Tomia Okamury jde ale spíše o akt zoufalství. Jeho politická strana chřadne hlavně proto, že prohrává v souboji s Babišem v rámci nových politických hnutí. Proto hledá volné místo ´na trhu´ a nachází je v podobě populismu a xenofobie. Jeho ´řešení´ problému islámského fundamentalismu je hloupé, pozerské a ve skutečnosti jej má pouze zviditelnit,“ vysvětluje Novotný.

„Je třeba odsoudit každé násilí a páchání zvěrstev a postavit se proti tomu. Ale venčit psy či posílat prasata před mešity, jak se měl někde pan Okamura vyjádřit, to musím rezolutně odmítnout jako naprosto nepřijatelné,“ říká místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Václav Votava.


 

Plány islámských radikálů nezhatí naši vepři boubelatí

Senátor a předseda SPO Jan Veleba se Okamury zastal: „Tím vlastním návodem, jak tomu čelit, Tomio Okamura malinko přestřelil, ale určitě chtěl o tom vyvolat veřejnou debatu, což je dobře. Problém s islámem je docela velký a bude se zvětšovat. Je na místě o tom mluvit bez nějakých skrupulí. Demokracie a lidská práva se nesmí používat jako argument pro to, abychom tomu dali volný průběh. Naopak, pokud se nebudeme bránit, o demokracii a svá práva můžeme přijít. Zvláště souhlasím s tou pasáží, kde se mají muslimové vyzvat, aby odsoudili násilí prováděné jménem islámu. Myslím si, že křesťanská a muslimská kultura jsou velmi rozdílné. Velká část muslimské populace je zradikalizovaná a požívají nejukrutnější metody.“

„Nyní hrozí příchod přistěhovalců ze Sýrie a Iráku do Evropské unie, toho bychom se měli vyvarovat. Měli by zůstat na svém území a my bychom jim měli pomoci materiálně u nich. Takže Tomia Okamuru neodsuzuji. Myslím si, že novináři to posunuli poněkud jinam. O tomto problému dlouhodobě hovoří i prezident Miloš Zeman. Má platit to, že ti, kteří se k nám přistěhují, by se měli řídit našimi zvyklostmi a zákony. Vidíme, co se děje v Německu a Francii,“ řekl dodal Veleba.     

„Proč muslimové ve velkém neodsuzují zvěrstva páchaná ve jménu islámu, je mi také trochu záhadou, ale pochybuji o tom, že ´plány islámských radikálů zhatí naši vepři boubelatí´,“ smál se poslanec ANOMatěj Fichtner.

„Je to hloupost. Nebezpečím pro demokracii není islám ani jiné náboženství, ale demagogové a fanatici všeho druhu. Stigmatizace islámu jako takového by byla chybou,“ míní místopředseda Poslanecké sněmovny a první místopředseda STAN Petr Gazdík.

zdroj : http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13086-nechci-u-nas-brutalni-vrazdy-a-znasilnovani-holcicek-jako-v-islamu-devadesat-procent-cechu-jsou-rasisti-knize-belobradek-i-gazdik-se-ostre-vyjadrili-k-tazeni-okamury-proti-islamu-a-veprum-u-mesit.aspx