Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Názor: Jsme spojenci Evropy! Volme 26!

Názor: Jsme spojenci Evropy! Volme 26!

24. 5. 2019

"Já nevím, proč se mnozí cudně a neurčitě hlásí k Evropské unii?! Lidé se sice baví populistickou rétorikou Babiše, toho podezřelého premiéra z podvodu na evropských dotacích, ale pak mu tam ten lístek stejně hodí. Lidem nevadí premiérův problém s obrovským střetem zájmů, s Čapím hnízdem a že výsev řepky statečně háže na Unii? Proč se zase znovu bojíme přiznat, že EU bytostně potřebujeme?"

Irena Brouwerová – zastupitelka za STAN PROVALMEZ

Irena Brouwerová – zastupitelka za STAN PROVALMEZ

"Dříve jsme snili o volném pohybu po západní Evropě a nyní raději říkáme, že nemáme tolik peněz jako lidé ze západních zemí. Závist a její podněcování nám jde. Pochopit, že produktivita práce nedosahuje úrovně sousedů ale nechceme. Příkladů by bylo více. Zopakujme si sami pro sebe, že jsme slavili nadšeně vstup do EU, že jsme rádi součástí prosperující a bezpečné Evropy, že stále chceme vyrovnání životních úrovní mezi státy, a k tomu že slouží evropské dotace, které ovšem nesmíme zneužívat, ale využívat!

Již od malička každý z nás vzhlížíme ke nějakým vzorům z rodiny, kultury či sportu a chceme dosáhnout podobných úspěchů. Sami víme, že idoly nejsou ideální, ale přesto mají v životní inspiraci jedince velký význam. Podobně je to i se západní Evropou: není ideální, ale je vzorem pro nás v ekonomice, ochraně životního prostředí, kvalitě vzdělání, ve službách, ve vědě a výzkumu. Chceme být tou vyspělou Evropou i my sami, vychovávat v blahobytu a bez válek budoucí generace, chceme žít bezpečně uprostřed kontinentu - ne osamoceni, ale vzájemně propojeni.                                         

Já například zásadně nesouhlasím s brexitem, rozděluje naše rodiny a jednání o něm ukázalo na neschopnost politiků hledat kompromis a naopak využít cokoliv k jejich politickému prospěchu: využít strach starších, neznalost nevzdělaných, úzkost líných a pochyby inteligentních. Jen spojenci mají přece větší schopnost porazit problémy i nepřítele, zkušenosti z válečných let se nabízí. A proto Vás volám k evropským volbám, zpozorněte, nenechte se opět vmanipulovat do pocitů zloby a negativních emocí v souvislosti s Bruselem. Brusel není Moskva! Věřte těm, kteří cestují po světě a kteří také část života v západoevropských zemích žili a pracovali a konečně se můžete spolehnout na zkušenosti rodin žijících v dvojjazyčné realitě: je to úžasné, není to jednoduché a má to smysl žít v Evropské unii! Jednoznačně jsme spojenci Evropy a pojďme volit jasné proevropské strany a hnutí, volte tedy číslo 26 – STAN a TOP 09!"

Irena Brouwerová – Vaše zastupitelka za STAN PROVALMEZ

 

Autor: Aleš Durďák