Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 Seifert Rudolf

Seifert Rudolf

Rudolf Seifert

Zlínský kraj


Rudolf Seifert se narodil 21. června roku 1960 v Brně. Dětství prožil ve Slavkově u Brna, ale později se přestěhoval do Kroměříže. Od roku 1983 žije v Holešově.

Po základní škole se vyučil zámečníkem, následně vystudoval SPŠ v Prostějově a v druhé polovině 90. let dálkově na UP v Olomouci žurnalistiku a poté na UTB ve Zlíně obor PR a marketing. V 80. letech se zapojoval do aktivit Jazzové sekce a sdružení Unijazz. V roce 1989 se podílel na šíření petice Několik vět, vypracované hnutím Charta 77.

O roku 1983 žije Rudolf Seifert v Holešově, kde se také stal členem a zakladatelem Občanského fóra. Jeho pozice v úřadě města Holešov za léta působení posílila. Nejprve se stal vedoucím odboru kultury na městském úřadě a podpořil řadu kulturních aktivit jako např. koupi zámku Holešov městem. Do TOP 09 vstoupil v prosinci roku 2010.

V roce 2006 a 2010 vedl do komunálních voleb v Holešově kandidátní listinu „Koalice pro Holešov“.  Ve volbách uspěl a stal se na dvě volební období místostarostou města Holešov. V letech 2008–2012 byl Rudolf Seifert zastupitelem Zlínského kraje. V komunálních volbách roku 2014 se opět postavil do čela kandidátní listiny „Koalice pro Holešov“, mandát komunálního zastupitele obhájil a stal se starostou města Holešov. Díky jednoznačnému úspěchu v komunálních volbách roku 2018 se Rudolfovi Seifertovi podařilo post starosty města Holešov obhájit.


Funkce