Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 Seifert Rudolf

Seifert Rudolf

Rudolf Seifert

Zlínský kraj


Narodil jsem se 21. června 1960 v Brně. Dětství jsem prožil ve Slavkově u Brna, ale později jsem se přestěhoval do Kroměříže. Po základní škole jsem se vyučil zámečníkem, následně vystudoval Střední průmyslovou školu v Prostějově a poté jsem v druhé polovině 90. let dálkově vystudoval na vysokých školách obory, žurnalistika, PR a marketing – UP Olomouc a UTB Zlín. 

Od roku 1983 žiji v Holešově, kde jsem se také stal členem Občanského fóra. V roce 1989 jsem se podílel na šíření petice Několik vět, vypracované hnutím Charta 77.  Po zániku Občanského fóra jsem se stal členem ODS a od roku 1995 vedl městské noviny v Holešově.

Moje pozice v úřadě města Holešov za léta působení posílila. Nejprve jsem se stal vedoucím odboru kultury na místním městském úřadě a v roce 2010 jsem již vedl kandidátní listinu „Koalice pro Holešov“ do komunálních voleb. Ve volbách jsem uspěl a stal se tak místostarostou města Holešov. V komunálních volbách roku 2014 jsem se opět postavil do čela kandidátní listiny „Koalice pro Holešov“, mandát komunálního zastupitele obhájil a stal se starostou města Holešov. Díky úspěchu v komunálních volbách roku 2018 se mi podařilo post starosty obhájit. Mimo to jsem byl v letech 2008 - 2012 zastupitelem Zlínského kraje a od roku 2020 jsem se jím opět.

 


Funkce